آغاز توسعه‌ی حسگر دوربین ۲۵۰ مگاپیکسلی ISOCELL سامسونگ 

آغاز توسعه‌ی حسگر دوربین ۲۵۰ مگاپیکسلی ISOCELL سامسونگ 

آغاز توسعه‌ی حسگر دوربین ۲۵۰ مگاپیکسلی ISOCELL سامسونگ

آغاز توسعه‌ی حسگر دوربین ۲۵۰ مگاپیکسلی ISOCELL سامسونگ از جمله خبرهای داغ این روزها می باشد. این درحالیست که هنوز حسگر ۱۵۰ مگاپیکسلی سامسونگ هنوز در هیچ دستگاهی استفاده نشده است.

از زمانی که سامسونگ حسگر دوربین ۶۴ مگاپیکسلی خودش را برای رقابت با حسگر ۴۸ مگاپیکسلی سونی رونمایی کرد، این کمپانی دیگر هیچوقت به عقب باز نگشت. سال گذشته این شرکت از حسگر دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی خود به همراه گوشی گلکسی اس ۲۰ اولترا رونمایی کرد و خبر از برنامه‌ریزی برای دستیابی به حسگرهای دوربین تا ۶۰۰ مگاپیکسلی در آینده داد.

گزارش تازه‌ای از چین منتشر شده که نشان می‌دهد سامسونگ رساندن حسگر دوربین ۱۵۰ مگاپیکسلی خود به مرحله‌ی تولید را به اتمام رسانده و حالا توسعه‌ی حسگر دوربین ۲۵۰ مگاپیکسلی ISOCELL سامسونگ آغاز شده است. هرچند هنوز اندازه و ویژگی‌های این سنسور مشخص نیست، اما امکان دارد آن یک سنسور ۱ اینچی یا حتی بزرگ‌تر باشد. حال با فکر به سامسونگ چگونه می‌تواند چنین حسگر بزرگی را در داخل یک گوشی هوشمند جای دهد، علامت سوال بزرگی در ذهن ما شکل گرفته است!

در مقایسه با این حسگر، سنسور ۶۴ مگاپیکسلی S5KGW2 سامسونگ ۱/۱.۷۲ اینچی است و حسگر ۱۰۸ مگاپیکسلی S5KHM1 این کمپانی نیز اندازه‌ی ۱/۱.۳۳ اینچی را ارائه می‌کند. این کمپانی احتمالا از تکنولوژی تقسیم پیکسل ۹ در ۱ پیکسل Nonacell برای ثبت عکس‌هایی ۲۷ مگاپیکسلی استفاده خواهد کرد. ما قطعاً طی هفته‌ها و ماه‌های آینده اطلاعات بیشتری از این دوربین را به دست خواهیم آورد.

حسگر دوربین ۲۵۰ مگاپیکسلی ISOCELL سامسونگ در گوشی‌های چند سال آینده استفاده می‌شود.

اگر این حسگر برای گوشی‌های هوشمند طراحی شده باشد، باید منتظر ملاقات با آن در گوشی‌های پرچمدار آینده‌ی سامسونگ باشیم. گفته می‌شود سال آینده، شیائومی برای نخستین بار از یک حسگر ۱۵۰ مگاپیکسلی توسعه پیدا کرده توسط سامسونگ در گوشی پرچمدار خودش استفاده خواهد کرد. این درحالیست که دو شرکت چینی دیگر اوپو و ویوو نیز در نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۱ از این حسگر دوربین در گوشی‌های پرچمدارشان استفاده می‌کنند.

اما انتظار می‌رود گوشی‌های سری گلکسی نوت و گلکسی فولد سال جاری میلادی، به حسگر دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی به کار رفته در گوشی گلکسی اس ۲۰ اولترا مجهز باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.