آموزش نحوه انتقال فایل ها به رایانه جدید

آموزش نحوه انتقال فایل ها به رایانه جدید

آموزش نحوه انتقال فایل ها به رایانه جدید

داشتن یک کامپیوتر جدید بسیار هیجان انگیز است – فقط به تمام بازی هایی که می توانید در آن سخت افزار بازی کنید فکر کنید – اما می تواند کمی استرس زا باشد. این احتمال وجود دارد که شما مدتی از رایانه قبلی خود استفاده کرده باشید ، و آن را دقیقاً همانطور که می خواهید تنظیم کردید. اکنون باید سیستم جدید خود را به همان روش تنظیم کنید و این کارهمیشه لذت بخش نیست.

مواردی وجود دارد که انجام آنها کاملاً ساده است. می توانید محتوای پوشه Document خود را از یک دستگاه به دستگاه دیگر با سهولت نسبی ، یا از طریق درایو USB ، از طریق یک شبکه یا با استفاده از فضای ذخیره سازی کپی کنید. اما موارد بسیاری وجود دارد که کمی دشوار است ، حداقل برای هر کسی که بیش از حد با نحوه انجام این کار آشنا نیست.

علاوه بر فایل های شما ، برنامه ها و تنظیماتی نیز وجود دارد که باید در مورد آنها فکر کنید. احتمالاً تعدادی برنامه دارید که بطور مرتب از آنها استفاده می کنید ، و نرم افزار EaseUS Todo PCTrans Free می تواند به شما در اینجا کمک کند. ما در این مقاله یک آموزش برای شما بیان کرده ایم که چگونه می توانید از این ابزار رایگان مفید برای رایانه جدید خود استفاده کنید.

در اینجا قصد داریم با نسخه رایگان EaseUS Todo PCTrans کار کنیم ، و این نسخه با محدودیت های کمی همراه است. به طور خاص می توان از این نرم افزار برای انتقال ۵۰۰ مگابایت داده و دو برنامه استفاده کرد. در حقیقت ، این امکان را به شما می دهد تا دو برنامه را از یک رایانه به رایانه دیگر و دو برنامه بین دیسک های محلی منتقل کنید.

در صورت نیاز به انتقال اطلاعات بیشتر از این ، می توانید این نرم افزار را به نسخه EaseUS Todo PCTrans Professional ۱۱,۰ ارتقا دهید. این نسخه از نرم افزار به شما این امکان را می دهد مقدار نامحدودی از داده ها را انتقال دهید ، تعداد نامحدودی از برنامه ها را انتقال دهید ، و همچنین به انتقال حسابهای کاربری بپردازید. می توانید این نرم افزار را با قیمت ۴۹٫۹۵ دلار خریداری کنید (حدود ۴۰ پوند ، ۷۰ دلار برای مجوز یک ساله برای دو رایانه شخصی) و یک آزمایش رایگان در دسترس است.

آموزش نحوه انتقال فایل ها به رایانه جدید

۱- نرم افزار را بارگیری و نصب کنید

اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که نرم افزار EaseUS Todo PCTrans Free  را روی رایانه های جدید و قدیمی خود نصب کنید – فرقی نمی کند قصد دارید داده ها را از طریق شبکه خود انتقال دهید و یا در این مرحله تصویری ایجاد کنید. فقط نصب را به روش معمول انجام دهید ، توجه داشته باشید که لازم است که برای نصب فایلهای اضافی هنگام نصب ، به اینترنت متصل شوید. پس از اتمام نصب ، برنامه به صورت خودکار اجرا می شود. اطمینان حاصل کنید که در هر دو رایانه خود این نرم افزار را نصب کرده اید و در حال اجرا هستید و روی شروع هر یک کلیک کنید.

آموزش نحوه انتقال فایل ها به رایانه جدید

۲- آماده انتقال شوید

اول از همه ، ما روش انتقال شبکه کامپیوتر را بررسی خواهیم کرد – بنابراین مطمئن شوید که رایانه های شما هر دو به یک شبکه متصل هستند. در EaseUS Todo PCTrans Free ، روی “PC to PC” در سمت چپ کلیک کرده و سپس بر روی دکمه “PC to PC” کلیک کنید. صفحه ای را مشاهده می کنید که به شما توصیه می کند این نرم افزار را در هر دو رایانه خود نصب کرده باشید و هر دو را به یک شبکه وصل کرده اید – که برای پیروی از دستورالعمل های ما باید این کار را انجام دهید. بر روی “ادامه” در رایانه قدیمی خود کلیک کنید و نرم افزار دیگری را در شبکه جستجو خواهد کرد. پس از شناسایی ، توسط موس خود بر روی دکمه «اتصال» کلیک کنید.

آموزش نحوه انتقال فایل ها به رایانه جدید

۳- روند را تأیید کنید

نام کاربری و رمزعبور رایانه جدید را (در صورت داشتن) وارد کنید و بر روی “OK” کلیک کنید. سپس باید مسیر انتقال داده را مشخص و تایید کنید. اگر در دستگاه قدیمی هستید ، “انتقال از این رایانه به رایانه های دیگر” را انتخاب کرده و “OK” را کلیک کنید ، اما اگر به جای آن از رایانه جدید استفاده کرده اید ، قبل از کلیک بر روی “OK” ، “انتقال از رایانه دیگر به این رایانه” را انتخاب کنید.

آموزش نحوه انتقال فایل ها به رایانه جدید

۴- پرونده های خود را تجزیه و تحلیل کنید

هنگام تجزیه و تحلیل رایانه شما یک تأخیر جزئی وجود خواهد داشت ، سپس خلاصه ای از آنچه که به برنامه ها ، پرونده ها و حساب ها منتقل می شود ، ارائه می شود. شما می توانید برای سفارشی کردن دقیقاً آنچه که قرار است منتقل شود بر روی هر یک از سه نوع مورد کلیک کنید. برای انجام این کار ساده می توانید روی “انتقال” کلیک کرده و منتظر بمانید تا انتخاب شما منتقل شود.

آموزش نحوه انتقال فایل ها به رایانه جدید

۵- انتقال تصویر را شروع کنید

یکی دیگر از گزینه های انتقال که  دسترس شما می باشد استفاده از یک تصویر است – که برای یک فایل پشتیبان بزرگ ضروری می باشد. در اولین صفحه EaseUS Todo PCTrans Free ۱۱,۰ در رایانه قدیمی خود ، روی “انتقال تصویر” در سمت چپ کلیک کنید ، و سپس بر روی “شروع” کلیک کنید.

با کلیک بر روی دکمه “ایجاد” در زیر “ایجاد فایل تصویری” ، یک نام وارد کنید. گزینه هایی را که باید ذخیره شود انتخاب کنید (به خاطر داشته باشید که فضای بسیار زیادی نیاز دارید) و روی «تأیید» کلیک کنید.

همانند مرحله قبل می توانید دقیقاً همان چیزی را که به تصویر اضافه می شود را تنظیم کنید که به عنوان یک فایل PCT بزرگ ذخیره می شود. این فایل را می توان به رایانه جدید خود بر روی دی وی دی یا درایو USB منتقل کرد ، و سپس می توانید گزینه “Recover via Image File” را در داخل برنامه انتخاب کنید تا مراحل انتقال تکمیل شود.

آموزش نحوه انتقال فایل ها به رایانه جدید

۶- برنامه های انتقال

اگر یک هارد دیسک جدید به رایانه خود اضافه کرده اید ، ممکن است بخواهید با جابجایی برنامه ها از یک درایو به دیگری فضا را بهینه کنید – این کاری است که می توانید با EaseUS Todo PCTrans Free انجام دهید. گزینه “برنامه مهاجرت” را در سمت چپ انتخاب کرده و روی “شروع” کلیک کنید. سپس می توانید برنامه هایی را که می خواهید جابجا شوید ، انتخاب کنید ، روی دکمه “مرور” کلیک کنید تا جایی که باید به آنجا منتقل شوید و بر روی “انتقال” کلیک کنید تا مراحل انجام شود.

 

 

منبع : Techradar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.