آیا ناچ از طراحی آیفون 12 اپل حذف خواهد شد؟!

آیا ناچ از طراحی آیفون 12 اپل حذف خواهد شد؟!

آیا ناچ از طراحی آیفون 12 اپل حذف خواهد شد؟!

آیا ناچ از طراحی آیفون 12 اپل حذف خواهد شد؟! بنابر ادعای رئیس سابق شرکت میزو، اپل به دنبال حذف ناچ از طراحی آیفون ۱۲ (iPhone 12) است؛ چیزی که از آیفون X به بعد در گوشی‌های کمپانی کوپرتینویی وجود دارد.

بسیاری نسبت به حذف ناچ از طراحی آیفون ۱۲ خوش‌بین هستند و حتی در برخی از رندرهای منتشر شده، اثری از بریدگی روی نمایشگر این گوشی دیده نمی‌شود. اما پرسش اینجاست که بدون وجود ناچ، اپل آن همه حسگر جلویی را در کجا تعبیه خواهد کرد؟

آیا ناچ از طراحی آیفون 12 اپل حذف خواهد شد؟!

حتی اگر کوپرتینویی‌ها روی سنسور زیر نمایشگر کار ‌کنند، باید قطعات بسیاری را در زیر صفحه نمایش جای دهند. این را هم از یاد نبریم که تکنولوژی دوربین درون صفحه‌ای، همچنان در حال آماده‌سازی است؛ بنابراین استفاده اپل از آن در پرچمداران بعدی خود، کاملا غافلگیر کننده خواهد بود. همه می‌دانیم که اپل در به کارگیری فناوری‌های نوظهور، عجله به خرج نمی‌دهد؛ کمااینکه هنوز خبری از گوشی منعطف این کمپانی نیست. پس احتمال وجود سنسورهای درون صفحه‌ای در آیفون 12 هم بعید به نظر می‌رسد.

اما اگر واقعا دوربین جلوی این گوشی در زیر صفحه نمایش تعبیه شود، تکلیف سنسورهای لازم برای فیس آی دی چه خواهد شد؟ خب شاید اپل از خیر سیستم تشخیص چهره بگذرد و به حسگر اثر انگشت درون صفحه‌ای روی بیاورد. به هر حال «لی نان» که می‌گوید اپل در تلاش برای حذف ناچ است. این رئیس پیشین میزو، همچنین برتری اپل بر رقبای اندرویدی را در تکنولوژی تولید، ظرافت طراحی صنعتی و سیستم عامل IOS می‌داند.

درباره زمان عرضه آیفون 12 5G هم یکی از تحلیلگران (جان پروسر)، به ماه نوامبر اشاره کرده است. البته ظاهرا علاوه بر سه مدل بزرگ، متوسط و کوچک آیفون 12؛ دو مدل بزرگ و کوچک آیفون 9 نیز در راه هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.