اسپیکر وایرلس چگونه کار می‌کند؟

اسپیکر وایرلس چگونه کار می‌کند؟

اسپیکر وایرلس چگونه کار می‌کند؟

عملکرد اسپیکر وایرلس تقریباً شبیه اسپیکرهای معمولی است با این تفاوت که به جای سیم، یک فرستنده دارند که سیگنال را از منبع به اسپیکرها منتقل می‌کند. معمولاً نباید فاصله اسپیکر وایرلس با فرستنده بیشتر از 150 فوت باشد که اغلب انتقال سیگنال تا همین فاصله برای شما کفایت می‌کند. این سیگنال‌ها به روشی شبیه سیگنال‌های رادیویی FM منتقل می‌شوند و می‌توانند از دیوارها و وسایل عبور کنند. به دلیل ماهیت بی سیم اسپیکرها اغلب اوقات برق آنها توسط باتری یا یک آداپتور AC تامین می‌شود. امکان استفاده از باتری باعث می‌شود که بتوانید این اسپیکرها را به هر جایی که خواستید منتقل کنید – حتی به یک اتاق جدید یا به فضای بیرون – و باز هم می‌توانید سیگنال منبع را بشنوید.

مخابره سیگنال
وقتی پخش یک دی وی دی یا موسیقی را روی کامپیوترتان شروع کنید، کامپیوتر سیگنالی را به یک فرستنده ارسال می‌کند. سپس فرستنده این سیگنال را به سیگنالی شبیه به سیگنال رادیوی FM تبدیل می‌کند – که برای پیشگیری از اختلال با سایر اشیاء در یک فرکانس خاص پخش می‌شود. این سیگنال در یک شعاع دایره ای با محدوده ای مشخص پخش می‌شود و هر دستگاهی که قادر به دریافت این سیگنال باشد می‌تواند صدا را از کامپیوتر دریافت کند. داخل خود اسپیکرها گیرنده‌های کوچکی هستند که سیگنال را جهت پخش تبدیل به اطلاعات صوتی استانداردی می‌کند. کل این فرایند در یک لحظه اجرا می‌شود تا بین زمانی که شما دکمه Play را روی کامپیوتر کلیک می‌کند و زمانی که صدا از اسپیکرها پخش می‌شود وقفه ای ایجاد نشود.

سینمای خانگی
اسپیکرهای وایرلس قابلیت دکد کردن اطلاعات صوتی گسسته مثل یک سینمای خانگی استاندارد را دارند. یعنی اگر کامپیوتر شما بداند که یک بیت صوتی خاص باید از اسپیکر سمت راست منتشر شود، می تواند مستقیماً آن را روی همان اسپیکر پخش کند. معمولاً این کار هنگام پخش فیلم انجام می شود. در صورتی که کارت صدای کامپیوتر شما از صدای گسسته پشتیبانی کند، قابلیت کار با اسپیکرهای وایرلس را خواهد داشت.

 منبع : Techwalla

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.