بازی‌های چهار نسل XBOX‌ توسط ایکس باکس سری X به صورت HDR و ۱۲۰fps اجرا می شود

بازی‌های چهار نسل XBOX‌ توسط ایکس باکس سری X به صورت HDR و ۱۲۰fps اجرا می شود

بازی‌های چهار نسل XBOX‌ توسط ایکس باکس سری X به صورت HDR و ۱۲۰fps اجرا می شود

امروزه خبرها حاکی از آن است که بازی‌های چهار نسل XBOX‌ توسط ایکس باکس سری X به صورت HDR و ۱۲۰fps اجرا می شود . ایکس باکس سری X می‌تواند بازی‌های هر چهار نسل کنسول Xbox را به شکل HDR و نرخ فریم ۱۲۰fps، حتی بهتر از خود آن کنسول‌ها اجرا کند.
صبح امروز، جیسون رونالد، مدیر برنامه‌ محصول Xbox Series X در یک پست وبلاگی، وضعیت سازگاری نسل جدید کنسول ایکس باکس با بازی‌های قدیمی ایکس باکس را تشریح کرده است. ظاهراً از روز اول، سری ایکس با تمام بازی‌های هر چهار نسل کنسول بازی ایکس باکس سازگار خواهد بود.
چالش‌های ارائه‌ی چنین قابلیتی هم در پست توییتری رونالد مطرح شده است. در ابتدا، بحث تفاوت در معماری چیپ مطرح می‌شود. چیپ سفارشی سری ایکس علاوه بر طراحی Xbox OS و Hypervisor، از توانایی پشتیبانی از نسل‌های گذشته نیز برخوردار است. بیش از ۱۰۰ هزار ساعت از عناوین قدیمی روی سری ایکس آزمایش شده است که صدها عنوان آن‌ها در روز عرضه‌ی کنسول، در دسترس کاربران خواهند بود. تیم توسعه دهنده‌ی این محصول امیدوار است تا روز رونمایی از محصول این میزان را به ۲۰۰ هزار ساعت آزمایش برساند

اجرای HDR بازی‌های قدیمی در ایکس باکس سری X

ایکس باکس سری X به لطف سخت افزار ذاتی که دارد، بهترین کنسول برای اجرای بازی‌های تمام نسل‌های ایکس باکس خواهد بود. این یعنی شما می‌توانید انتظار سرعت بارگذاری بالاتر و در برخی موارد، نرخ فریم بالاتر را داشته باشید. رونالد توضیح می‌دهد که یک همکاری جدید با Xbox Advanced Technology Group، اضافه کردن خودکار پشتیبانی از HDR به بازی‌ها ممکن می‌کند.
این تیم همچنان به بازخوردهای کاربران برای عناوین جدیدی که می‌خواهند به برنامه‌ی سازگاری ما اضافه شوند، گوش می‌دهد. احیای عناوین قدیمی اغلب مستلزم ترکیب پیجیده‌ای از مجوزهای فنی است، اما تیم ما متعهد است که هر کار ممکن را انجام دهد تا بتوانیم میراث انبوه بازی‌هایمان را حفظ کنیم.
این تکنیک‌های جدید ابداع شده‌اند تا نه تنها بازی‌ها با وضوح بیشتری اجرا شوند، بلکه شاهد نرخ فریم بالاتری از آن‌ها باشیم. همه‌ی عناوین چنین امکانی را نخواهند داشت، اما برخی از آن‌ها قادر هستند نرخ فریم خود را به دو برابر رسانده تا از ۳۰ به ۶۰ فریم بر ثانیه یا از ۶۰ به ۱۲۰ فریم بر ثانیه برسد.
کنسول بازی Xbox Series X در دسامبر گذشته رسماً معرفی شد. انتظار می‌رود تاریخ عرضه‌ی آن در بازار، فصل تعطیلات ایالات متحده باشد.

 

 

منبع :gsmarena

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.