بهترین ردیاب‌های جی‌پی‌اس دار برای کودکان

بهترین ردیاب‌های جی‌پی‌اس دار برای کودکان

بهترین ردیاب‌های جی‌پی‌اس دار برای کودکان

گم شدن کودکان یکی از ترسناک ترین اتفاقاتی است که ممکن است برای هر پدر و مادری رخ دهد. ممکن است در پارک، لب ساحل یا هر مکان عمومی دیگری کودک شما در یک چشم بهم زدن گم شود. اما امروزه تکنولوژی جی‌پی‌اس این مشکل را حل کرده و می‌تواند منجر به اطمینان خاطر والدین شود. در حال حاضر ردیاب‌های جی‌پی‌اس دار سبک وزنی برای کودکان تولید شده اند که با یک بار شارژ یک یا دو روز کار می‌کنند و اطلاعات قابل اطمینانی درباره محل استقرار کودکان فراهم می‌کنند. برخی از این ردیاب‌ها به صورت ساعت و برخی به صورت گیره‌هایی هستند که به وسایلی مثل کوله پشتی متصل می‌شوند. می توان گفت بین دستگاه‌های تست شده Jiobi بهترین ردیاب جی‌پی‌اس برای کودکان است که مقاومت بسیار خوبی داشته و قابلیت کار با انواع گوشی‌های هوشمند را دارند. در این مطلب قصد داریم بهترین ردیاب‌های جی‌پی‌اس دار برای کودکان در سال 2020 را به شما معرفی می‌کنیم.

مقایسه ردیاب های مخصوص کودک و ردیاب های معمولی

در فرایند تست، ردیاب‌های جی‌پی‌اس معمولی با آنهایی که مخصوص کودکان طراحی شدند مقایسه شده و مشخص شد که این ردیاب‌های مخصوص برای نظارت بر کودکان بسیار مناسب تر هستند. اول از همه سایز مناسب آنها باعث شده که بتوان بخوبی آنها را در کوله پشتی یا روی مچ کوچک کودکان قرار داد. همچنین بسیاری از آنها امکاناتی ارائه می‌کنند که باعث آرامش خاطر والدین می‌شود از جمله قابلیت‌های تعیین محدوده جغرافیایی یا geofencing و دکمه تماس اضطراری که امکان برقراری تماس با چندین کانتکت مختلف را دارد. البته این قابلیت‌ها لزوماً در هر ردیابی مشاهده نمی‌شود بنابراین انتخاب ردیابی که مخصوص کودکان ساخته شده باعث می‌شود که شما به عنوان یک پدر یا مادر حداکثر استفاده را از هزینه صرف شده ببرید.
Spot Gen3 (150 دلاری) دقت بسیار بالایی در تشخیص موقعیت مکانی دارد اما ممکن است کار با آن برای بچه‌های کوچکتر سخت باشد و نتوانند به خوبی درک کنند هر دکمه مناسب چه کاری است – از جمله دکمه اضطراری که اطلاعات موقعیتی را برای تیم‌های امداد و نجات ارسال می‌کند. همچنین Trackimo (115 دلار) طرح دیتای خیلی خوب و قابلیت تعیین محدوده جغرافیایی دارد، اما کار با آن برای یک کودک کم سن بیش از حد سخت است.

بهترین ردیاب‌های جی‌پی‌اس دار برای کودکان خرید ساعت هوشمند کودک

1. Jiobit
بهترین ردیاب جی‌پی‌اس برای کودکان
هزینه سرویس ماهیانه: 10 دلار در ماه با قرارداد سالیانه (قیمت دستگاه 99 دلار)، 8 دلار در ماه بدون قرارداد (قیمت دستگاه 150 دلار) | وزن: 18 گرم (0.63 اونس) | طول عمر باتری: تا یک هفته | پشتیبانی از تماس صوتی/متنی: خیر| پشتیبانی از اپلیکیشن: iOS و اندروید | شبکه: GPRS/EDGE/HSxPA فرستده گیرنده‌های 850/900/1850/1900/2100
قابلیت اتصال بلوتوثی با گوشی والدین تا در جریان باشند که کودک آنها با چه کسی است
طراحی ضد ضربه، ضد آب
فاقد دکمه تماس اضطراری
اپلیکیشن آن فاقد امکانات و قابلیت‌های مفید است
Jiobit یک ردیاب کوچک و سبک وزن با ابعاد حدود 2×1.5×0.5 اینچ و وزن 0.6 اونس است با حلقه ای که به کوله پشتی، کفش، کمربند، دسته کلید یا گردنبند متصل می‌شود. این وسیله تا حدود 5 روز بدون نیاز به شارژ مجدد کار می‌کند.

بهترین ردیاب‌های جی‌پی‌اس دار برای کودکان

این ردیاب که فاقد صفحه نمایش، میکروفون و اسپیکر است وسیله ای بسیار بادوام و پایدار محسوب می‌شود و دارای رتبه ضدآب IPX8 است. حتی در بررسی‌های انجام شده این وسیله پس از پرتاب روی زمین، راه رفتن روی آن و ماندن زیر باران باز هم به کار ادامه داد.

بهترین ردیاب‌های جی‌پی‌اس دار برای کودکان
بهترین قابلیت اپلیکیشن iOS و اندروید Jiobit این است که به شما امکان می‌دهد نه تنها از موقعیت مکانی فرزند خودتان مطلع شوید بلکه در جریان قرار بگیرید که فرزند شما با چه کسی است. اگر چند نفر مامور مراقبت از فرزند شما باشند و همه آنها از اپلیکیشن Jiobit استفاده کنند، ردیاب کودک و گوشی مراقب هر زمان در یک فاصله مکانی خاص باشند از طریق بلوتوث با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. به این ترتیب می‌توانید در اپلیکیشن مشاهده کنید که مثلاً کودک شما ساعت 3 عصر، مدرسه را با پدر، نامادری، پرستار یا هر کسی که مامور مراقبت از او بوده ترک کرده است.

بهترین ردیاب‌های جی‌پی‌اس دار برای کودکان
بهتر اینکه هر زمان کودک شما به مکانی قابل اعتماد رسید یا آنجا را ترک کرد به شما اطلاع داده می‌شود. به هر حال قطعاً تمایل دارید که در اعلان‌های ارسال شده دقیقاً مشخص شود که فرزند شما به تنهایی مدرسه را ترک کرده یا همراه یک شخص دیگر. می‌توانید به راحتی در این اپلیکیشن Trusted Places (یا مکان‌های امن و قابل اعتماد) را مشخص کنید تا هر زمان ردیاب به این محدوده‌ها وارد یا از آنها خارج شد به شما اطلاع داده شود.
می توانید افراد مختلفی را به عنوان مراقب کودک بر اساس شماره تلفن آنها به بخش Care Team اضافه کنید. یک پیامک به این افراد ارسال می‌شود تا اپلیکیشن Jiobit را دانلود کنند و پس از ساخت اکانت شماره تلفن خودشان را وارد می‌کنند. این افراد می‌توانند گزینه دریافت اعلان هنگام ورود یا خروج Jiobit از محل‌های قابل اعتماد را انتخاب کنند و محل Jiobit را روی نقشه مشاهده کرده و بررسی کنند کدامیک از مراقبان همراه فرزند شما است. اما این افراد فقط قادر به تغییر دادن مکان‌های قابل اعتماد یا سایر تنظیمات Jiobit نیستند.
Jiobit با داشتن ترکیبی از تکنولوژی‌های Bluetooth، GPS/GLONASS و Wi-Fi هم در محیط‌های سرپوشیده و هم در محیط‌های بیرونی سیگنال خوب و قوی دارد و اپلیکیشن آن یک یا دو ثانیه پس از راه اندازی این سیگنال را پیدا می‌کند. با کلیک کردن بالای صفحه موبایل می‌توانید حالت ردیابی و محل‌هایی که در صورت حرکت ردیاب به آن مناطق لوکیشن بروزرسانی می‌شود را مشخص کنید. ردیابی زنده برای مدت طولانی باعث تخلیه باتری این وسیله می‌شود به همین دلیل پس از 2 دقیقه اپلیکیشن از شما می‌پرسد که می‌خواهید ردیابی را ادامه دهید یا به نقشه برگردید که در این حالت هم اگر ردیاب حرکت کند هر چند ثانیه یک بار موقعیت مکانی آن بروزرسانی می‌شود اما مسیر و دنباله حرکت ایجاد نخواهد شد.
هر چند اپلیکیشن Jiobit فوق العاده است اما کمبود چند قابلیت مختلف در آن حس می‌شود. این اپلیکیشن هیچ تاریخچه ای ندارد تا مشخص شود که ردیاب در طول روز چه جاهایی بوده است. همچنین خود ردیاب فاقد دکمه تماس اضطراری است تا کودک در چنین مواقعی از آن استفاده کند. ردیاب PocketFinder که شبیه Jiobit اما کمی بزرگتر از آن است یک دکمه SOS دارد و اپلیکیشن آن می‌تواند تمام جابجایی‌های صورت گرفته در هر نقطه از زمان را نشان دهد. بعلاوه، PocketFinder بر خلاف Jiobit یک اپلیکیشن تحت وب هم دارد.
همچنین Jiobit برای مکان یابی دید واقعیت مجازی ندارد تا محل دقیق را مشخص کند – قابلیتی که در ردیاب Trax Play وجود دارد. اما در صورت جفت کردن آن با بلوتوث یک نوار کوچک در اپلیکیشن نمایش داده می‌شود که تصویر شما (که نشان دهنده گوشی شماست) را با تصویر کودکتان (که نشان دهنده Jiobit است) متصل می‌کند. این نوار بر اساس میزان فاصله شما با فرزندتان کوتاه یا طولانی تر می‌شود. همچنین در صورت گم شدن Jiobit می‌توانید روی آیکن زنگ ضربه بزنید تا این وسیله با در آوردن یک صدا و روشن شدن LED شما را راهنمایی کند.
در صورت بستن قرارداد ماهیانه 10 دلاری قیمت Jiobit 99 دلار است. یا در صورت انتخاب طرح 8 دلاری باید برای خرید این ردیاب 149 دلار پرداخت کنید. با پرداخت 4 دلار در ماه می‌توانید با همین قیمت، ردیاب‌های Jiobit دیگری را هم به طرح خودتان اضافه کنید. این ردیاب برای ارسال داده‌های جی‌پی‌اس از شبکه‌های موبایل AT&T و T-Mobile استفاده می‌کند.
خلاصه
Jiobit یک ردیاب کوچک بسیار خوب با طول عمر باتری زیاد و اپلیکیشنی با قابلیت استفاده آسان است که باعث شده این دستگاه جزء دستگاه‌های توصیه شده قرار بگیرد. یکی از ویژگی‌های خوب آن نحوه عملکرد قابلیت همگام سازی از طریق بلوتوث است که با استفاده از آن متوجه می‌شوید که فرزند شما کجا و همراه چه کسی است.

بهترین ردیاب‌های جی‌پی‌اس دار برای کودکان

2. Lil Tracker
بهترین ساعت جی‌پی‌اس دار برای کودکان
هزینه سرویس ماهیانه: با استفاده از سیم کارت خود شما بسته به هزینه‌های اپراتور مخابرات حدود 10 دلار در ماه | وزن: 1.5 اونس | طول عمر باتری: 12 ساعت | پشتیبانی از تماس صوتی/متنی: بله| پشتیبانی از اپلیکیشن: iOS و اندروید | شبکه: GSM/GPRS چهار باند
تماس دو طرفه
شنود یک طرفه
قیمت پایین و امکان استفاده از سیم کارت خودتان
اپلیکیشن آن کمی شلوغ و استفاده از آن سخت است
باید هر شب شارژ شود
Lil Tracker یک ساعت جی‌پی‌اس دار با امکانات کامل است اما با نگاهی به اپلیکیشن ممکن است امکانات آن کمی بیشتر از حد لازم به نظر برسند. با درج سیم کارت خودتان در این ساعت قابلیت ردیابی، تماس دو طرفه، ارسال پیام و تماس یک طرفه هم فعال می‌شود که در حالت تماس یک طرفه شما می‌توانید به صدای اطراف کودکتان گوش کنید.

بهترین ردیاب‌های جی‌پی‌اس دار برای کودکان
این ساعت با وزن یک و نیم اونس سبک وزن است، بند سیلیکونی راحت و سگک فلزی دارد. همچنین یک صفحه لمسی رنگی 1.2 اینچی دارد. ضدضربه و مقاوم است و با پرداخت 20 دلار بیشتر می‌توانید مدل کاملاً ضدآب آن را تهیه کنید. طول عمر شارژ باتری بستگی به میزان زمان استفاده از این وسیله دارد اما Lil Tracker طوری طراحی شده که شارژ را برای 12 ساعت حفظ کند.
این ردیاب با قابلیت تماس یک و دو طرفه از سایر گزینه‌ها پیشروتر است. برای تماس دو طرفه با اپلیکیشنی که روی گوشی نصب می‌شود با ساعت تماس می‌گیرید و ساعت فقط تماس شماره‌هایی که قبلاً مجاز اعلام شده اند را قبول می‌کند. خود کودک هم می‌تواند با این شماره‌ها تماس بگیرد. نگه داشتن دکمه SOS (یا تماس اضطراری) کنار ساعت باعث برقراری تماس به ترتیب با سه شماره از پیش تعیین شده می‌شود.
در تست‌های انجام شده تماس بین ساعت و اپلیکیشن به سرعت برقرار شد. کیفیت صدا چندان خوب نیست اما برای بررسی سریع وضعیت کودک مناسب است. در فضاهای داخلی صداها بهتر شنیده می‌شوند.
قابلیت تماس یک طرفه که در منوی اپلیکیشن Sound Guardian نامگذاری شده است، شبیه به قابلیت Drop In در دستگاه‌های آمازون اکو است. والدین می‌توانند از اپلیکیشن برای تماس با ساعت استفاده کنند و به این ترتیب می‌توانند صداهای اطراف آن را بشنوند اما در این حالت ساعت زنگ نخواهد خورد و کودک شما متوجه اینکه شما در حال شنیدن صدای اطراف او هستید نمی‌شود. در این حالت هم کیفیت صدا معمولی است و بستگی به سروصداهای محیط دارد.

بهترین ردیاب‌های جی‌پی‌اس دار برای کودکان
اپلیکیشن این ساعت (که در سیستم عامل اندروید و iOS SeTracker2 نام دارد) امکانات زیاد دیگری هم دارد که بعضی از آنها مهم تر هستند. از جمله امکانات مفید این اپلیکیشن می‌توان به قابلیت تنظیم چندین geofence، مشاهده تاریخچه مسیرهای طی شده و ارسال هشدار در صورت باز شدن ساعت از مچ کودک اشاره کرد (که البته در تست انجام شد به خاطر تعریق دست این قابلیت درست کار نکرد). این ساعت می‌تواند تعداد گام‌ها و فاصله طی شده، میزان کالری‌های سوزانده شده و تعداد چرخش‌های کودک در خواب را محاسبه کند (البته باید توجه داشت که این ساعت شب‌ها نیاز به شارژ دارد). می‌توانید پیام متنی حاوی شکلک و ایموجی به این ساعت ارسال کنید تا در صورتیکه فرزند شما هنوز توانایی خواندن و نوشتن را ندارد بتواند پیام شما را درک کند. اما در مقابل امکان ارسال پیام توسط کودک وجود ندارد.
متاسفانه این اپلیکیشن پر از اشتباه املائی و پیام‌های نامفهوم است (یکی از آیتم‌های آن به نام Make Friends حاوی این پیام است که مفهوم آن مشخص نیست: “Note: app delete function only for friends to pay a single friend devices; devices can cross multiple friends need to device the end delete.”) انتخاب محدوده زمانی هم کمی سخت است چون باید محاسبه کنید که با ساعت گرینویچ چقدر اختلاف زمانی دارید. همچنین در صفحه اصلی اپلیکیشن یک بنر نمایشی بالای نقشه وجود دارد که دور پنج تصویر مختلف می‌چرخد اما هیچ قابلیت خاصی به اپلیکیشن اضافه نمی‌کند و فقط باعث شلوغی صفحه می‌شود. بدتر اینکه اغلب مواقع هنگام راه اندازی اپلیکیشن یک تبلیغ تمام صفحه نمایش داده می‌شود حتی اگر با کلیک روی یک اعلان وارد اپلیکیشن شده باشید.
این ساعت روی شبکه 2G کار می‌کند یعنی در امریکا از GPRS استفاده می‌کند چون شبکه‌های 2G در این کشور تقریباً تعطیل شده اند (این کمپانی قصد دارد که به زودی یک نسخه 3G هم از ساعت روانه بازار کند). برای سیم کارت انتظار می‌رود که تمام شبکه‌های GSM/GPRS کار کنند. سیم کارت‌های US Mobile، Ting یا SpeedTalk برای این ساعت مناسب هستند اما Lil Tracker تحقیق و خرید سیم کارت را کاملاً به خود شما محول کرده است؛ این کمپانی پکیجی که شامل سیم کارت باشد ارائه نکرده است.
طرح انتخاب سیم کارت توسط خود مشتری به این معناست که شما می‌توانید یک سرویس ارزان قیمت برای این کار تهیه کنید. ممکن است اپراتور موبایل شما طرح‌های مناسب تری داشته باشد و شاید بتوانید طرحی پیدا کنید که فقط نیاز به پرداخت هزینه دیتا داشته باشد.
خلاصه
در مجموع ساعت Lil Tracker قابل قبول – و مقرون به صرفه – است اما اپلیکیشن آن مشکلات متعددی دارد و در صورتیکه این ساعت همراه یک اپلیکیشن بهتر عرضه می‌شد می‌توانست یکی از مدعیان مهم در این زمینه باشد. قابلیت تماس یک طرفه برای شنیدن صداهای اطراف کودک و قرار گرفتن در جریان آنچه برای کودک رخ می‌دهد یکی از امکانات مهم این ساعت محسوب می‌شود.

بهترین ردیاب‌های جی‌پی‌اس دار برای کودکان

3. PocketFinder
بهترین ردیاب برای تماس‌های اضطراری
هزینه سرویس ماهیانه: 12.95 دلار در ماه | وزن: 1.7 اونس | طول عمر باتری: متفاوت است | پشتیبانی از تماس صوتی/متنی: خیر | پشتیبانی از اپلیکیشن: iOS، اندروید و وب | شبکه: 3G 2 باند (WCDMA 850 & 1900) و GSM/GPRS چهار باند (850/900/1800/1900)
امکانات خوب برای مدیریت مصرف انرژی
اپلیکیشن تحت وب
اپلیکیشن ظاهر قدیمی و منوهایی نامرتب دارد
بالاتر بودن هزینه‌های ماهیانه نسبت به رقبا
PocketFinder+ شبیه یک جاکلیدی با دکمه تماس اضطراری نقره ای رنگ است. این وسیله با اپلیکیشن گوشی هوشمند هماهنگ می‌شود که طراحی آن نسبتاً قدیمی به نظر می‌رسد اما قابلیت‌های خوبی دارد. راه اندازی آن آسان نیست اما با این حال نسبتاً خوب کار می‌کند.

بهترین ردیاب‌های جی‌پی‌اس دار برای کودکان
PocketFinder+ داری ابعاد 3×1.6×0.6 اینچ و وزن 1.7 اونس است. با حلقه متصل به این وسیله می‌توانید آن را به کیف یا کمربند کودک وصل کنید. PocketFinder+ کمی بزرگتر از Jiobit است اما یک دکمه SOS هم جلوی آن قرار دارد که Jiobit چنین دکمه ای را ندارد. برای ارسال هشدارهای SOS به ایمیل آدرس و شماره تلفن‌های مشخص شده در اپلیکیشن می‌توانید این دکمه را فشار داده و نگه دارید. می‌توانید هر تعداد کانتکت که خواستید به لیست تماس اضافه کنید.

بهترین ردیاب‌های جی‌پی‌اس دار برای کودکان
مدت زمان حفظ شارژ PocketFinder بسته به این که چقدر با سرورهای اطراف تماس برقرار می‌کند متفاوت است و می‌توانید این ویژگی را تنظیم کنید. در حالت پیش فرض وقتی ردیاب در حال حرکت باشد، تا 3 دقیقه هر 10 ثانیه یک بار لوکیشن خود را ارسال می‌کند سپس 10 دقیقه استراحت می‌کند. در حالت عدم حرکت PocketFinder وارد حالت sleep می‌شود.
در صورتیکه میزان جابجایی این ردیاب کم باشد ممکن است شارژ آن تا دو روز کامل یا بیشتر حفظ شود اما مثلا ً اگر آن را در جیب فرزندتان قرار دهید هر شب نیاز به شارژ پیدا خواهد کرد. می‌توانید تعیین کنید که ردیاب چه مواقعی هشدار شارژ را به شما ارسال کند تا همواره از وجود شارژ کامل در آن مطمئن باشید.

بهترین ردیاب‌های جی‌پی‌اس دار برای کودکان
حتی در حالت sleep هم می‌توانید دکمه Track Mode در منوی Power Management اپلیکیشن را فشار دهید تا از حالت خواب بیرون آمده و شروع به پیدا کردن موقعیت ردیاب کند. همچنین می‌توانید با تنظیم زمان استراحت 20 دقیقه ای بین موقعیت یابی‌های ردیاب، در شارژ باتری صرفه جویی کنید. یا می‌توانید تنظیمات را به صورتی تغییر دهید که ردیابی هر 4 دقیقه یکبار یا به صورت پیوسته انجام شود که این قابلیت برای مواقع اضطراری مفید است.
بدترین نکته درباره PocketFinder اپلیکیشن آن است. اینترفیس این اپلیکیشن بسیار قدیمی به نظر می‌رسد و طراحی آن مشابه طراحی‌های دوره iOS6 با طرح پاکت نامه است. منوی اپلیکیشن قابلیت‌هایی را نشان می‌دهد که در دسترس نیستند مثل گزینه ای که در صورت حرکت کردن PocketFinder با سرعتی بیش از یک سرعت تعیین شده به شما هشدار می‌دهد. سایر ابزارها هم مشکلاتی دارند برای مثال در قسمت Power Management، هشدارهای SOS را تنظیم می‌کنید اما اطلاعات تماس برای این هشدارها در قسمت Account تنظیم می‌شوند. همچنین اپلیکیشن iOS هر زمان که سعی کردیم یک ایمیل آدرس یا شماره تلفن از قسمت کانتکت‌های گوشی به آن اضافه کنیم، هنگ می‌کرد و مجبور بودیم این موارد را به صورت دستی تایپ و اضافه کنیم.
اما صفحه اصلی اپلیکیشن حاوی اطلاعات بسیار زیادی بود. به عنوان مثال موقعیت ردیاب روی نقشه، فاصله آن با شما، جهت حرکت آن (در صورت حرکت)، قدرت سیگنال، میزان شارژ باتری و نزدیکترین آدرس به آن را نشان می‌داد که می‌توانید برای کپی روی آن ضربه بزنید یا آن را در اپلیکیشن پیام رسان پیش فرض گوشی باز کنید.
برای اضافه کردن یک منطقه در اطراف موقعیت فعلی ردیاب، می‌توانید روی دکمه Instant Zone در نقشه کلیک کنید تا در صورت ورود یا خروج ردیاب از این مناطق، یک اعلان به شما ارسال شود. یا می‌توانید در منوی پایین نقشه روی دکمه Zones کلیک کنید تا منطقه‌هایی که از قبل اضافه کردید را مشاهده کنید و هر منطقه دلخواه از هر نقطه جهان را به آن اضافه کنید. این اپلیکیشن قابلیت اضافه کردن تعداد نامحدودی منطقه جغرافیایی را دارد و به لطف استفاده از جی‌پی‌اس، ای جی‌پی‌اس، 3G و وای فای برای موقعیت یابی در محیط‌های سرپوشیده و سرباز این ردیابی‌ها بسیار دقیق هستند.
قابلیت History به شما امکان می‌دهد یک بازه زمانی دقیق را انتخاب کنید و موقعیت ردیاب روی نقشه در این بازه زمانی را مشاهده کنید. همین قابلیت در اپلیکیشن تحت وب هم کار می‌کند و در آنجا می‌توانید تاریخچه لوکیشن‌ها را به صورت یک فایل PDF یا CSV دانلود کنید. همچنین می‌توانید از اپلیکیشن تحت وب برای موقعیت یابی ردیاب، تنظیم محدوده‌های جغرافیایی، مشاهده هشدارها و ایجاد اکانت‌هایی به صورت Access User استفاده کنید که فقط امکان موقعیت یابی ردیاب را داشته باشند – تمام کاری که اپلیکیشن گوشی هوشمند قادر به انجام آن است. این قابلیت برای مواقعی که گوشی را همراه ردیاب در جایی جا بگذارید بسیار مفید است.
برای استفاده از PocketFinder+ نیاز به تهیه طرحی با هزینه 12.95 دلار در ماه دارید و خود ردیاب 159 دلار قیمت دارد. این قیمت بالاتر از قیمت ردیاب Jiobit با امکاناتی مشابه است (8 تا 10 دلار) و همچنین Trax Play (4 تا 9 دلار). اما PocketFinder دارای امکاناتی است که در Jiobit وجود ندارد از جمله دکمه SOS، اپلیکیشن تحت وب و قابلیت حفظ تاریخچه.
خلاصه
PocketFinder+ تمام امکاناتی که شما از یک ردیاب کوچک انتظار دارید را دارد اما متاسفانه اپلیکیشن گوشی هوشمند آن کیفیت و طراحی مناسبی ندارد.

تست‌های صورت گرفته روی ردیاب‌های جی‌پی‌اس مخصوص کودک

در یک سال و نیم گذشته ما ده‌ها ردیاب جی‌پی‌اس دار مخصوص کودکان و چندین ردیاب جی‌پی‌اس دار معمولی را بررسی کردیم (برخی از ردیاب‌های کودک تست شده در حال حاضر در دسترس نیستند چون از شبکه 2G شرکت AT&T استفاده می‌کردند که حالا در دسترس نیست؛ به همین دلیل این محصولات از بررسی‌ها حذف شدند). تست‌ها در شهرهای نیویورک و سانفرانسیسکو انجام شد و از این ردیاب‌ها برای پیدا کردن کودکان هم از فاصله دور و هم در شلوغی استفاده شد.
برای بررسی قابلیت‌های هر ردیاب تمام اعلان‌ها را فعال کرده و تمام قابلیت‌های صوتی بررسی شدند بجز آنهایی که منجر به برقراری تماس با 911 می‌شدند. همچنین مدت زمان حفظ شارژ باتری هم برای هر ردیاب مورد بررسی قرار گرفت.
شرایطی که برای انتخاب بهترین ردیاب جی‌پی‌اس کودک در نظر گرفتیم عبارتند از:
قابلیت‌ها: بسیاری از دستگاه‌ها علاوه بر قابلیت ردیابی امکانات دیگری هم داشتند از جمله تماس یک و دو طرفه و امکان تعیین محدوده‌های جغرافیایی (geofence) که هر زمان فرزند شما از این محدوده‌ها خارج شد یک هشدار به شما ارسال می‌شود. ما بررسی کردیم که کدام دستگاه‌ها قابلیت‌هایی به جز امکانات اولیه دارند و این امکانات چگونه پیاده سازی شده اند.
کارایی: قطعا شما هم به دنبال وسیله ای هستید که لوکیشن دقیق یک فرد را به شما نشان داده و در صورت جابجا شدن وی این لوکیشن هم برای شما بروزرسانی شود. در بررسی‌های صورت گرفته دقت لوکیشن اعلام شده مورد ارزیابی قرار گرفت. مشخص شد که ردیاب‌ها در مجموع در لوکیشن‌های باز بهتر کار می‌کنند و دقت سیگنال در مناطق شلوغ و پرجمعیت کاهش پیدا می‌کند.
طراحی: سایز ردیاب و امکان جابجایی آسان آن برای کودک هم در نظر گرفته شد. همچنین دوام وسیله و قابلیت تحمل آن در برابر جابجایی و ضربه هم بررسی شد.
راحتی استفاده: ردیاب کودک علاوه بر قابلیت استفاده آسان برای کودک باید به گونه ای باشد که والدین هم بتوانند به راحتی آن را تنظیم و فعال کنند. حتما ردیاب را در محیطی فعال کنید که به اندازه ممکن باز باشد، نه داخل یک ساختمان. ردیاب‌ها از قرار گرفتن در محیط‌های بسته بخصوص در شروع کار متنفر هستند!!!
قیمت: این ردیاب‌ها علاوه بر هزینه اولیه یک هزینه اشتراک ماهیانه هم دارند که این هزینه‌ها هم در نظر گرفته شد. همچنین آفرهایی مثل رایگان بودن سال اول سرویس هم در نظر گرفته شدند.

منبع : Tomsguide

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.