تمیز کردن و ضد عفونی کردن برای خانوارها

تمیز کردن و ضد عفونی کردن برای خانوارها

توصیه های موقت برای خانواده های آمریکایی با بیماری مشکوک و یا تأیید شده در بیماری ویروس کرونا 2019 (COVID-19)

در مورد رمان coronavirus (SARS-CoV-2) که باعث بیماری ویروس کرونا 2019 (COVID-19) می شود ، اطلاعات زیادی وجود دارد. بر اساس آنچه در حال حاضر در مورد COVID-19 شناخته شده است ، شیوع از فرد به شخص دیگر از این ویروس بیشتر در تماس های نزدیک (در حدود 6 پا) اتفاق می افتد. این نوع انتقال از طریق قطرات تنفسی اتفاق می افتد. از طرف دیگر ، انتقال ویروس کرونا جدید به افراد از سطوح آلوده به ویروس اثبات نشده است. مطالعات اخیر حاکی از آن است که افرادی که به این ویروس آلوده شده اند اما علائم ندارند نیز در شیوع COVID-19 نقش دارند. انتقال coronavirus بیشتر از طریق قطرات تنفسی از طریق مایعهای تنفسی اتفاق می افتد. شواهد موجود نشان می دهد که SARS-CoV-2 ممکن است برای ساعت ها تا روز روی سطوح ساخته شده از انواع مختلف مواد زنده بماند. تمیز کردن سطوح به وضوح کثیف و به دنبال آن ضد عفونی کردن بهترین اقدامات برای پیشگیری از COVID-19 و سایر بیماریهای تنفسی ویروسی در خانوارها و محلات جامعه است.

هنوز مشخص نیست که چه مدت هوای داخل اتاق اشغال شده توسط شخصی که دارای COVID-19 تأیید شده است ، به طور بالقوه عفونی باقی مانده است. در هنگام تصمیم گیری در مورد مدت زمان بستن اتاقها یا مناطقی که افراد قبل از آن استفاده می کنند ، امکانات باید عواملی مانند اندازه اتاق و طراحی سیستم تهویه (از جمله گردش آب [تغییرات هوا در ساعت] و محل تأمین و خروجی های خروجی) را در نظر بگیرند. ضد عفونی اولیه اتخاذ تدابیری برای بهبود تهویه در ناحیه یا اتاقی که شخصی بیمار یا مشکوک به آن مبتلا به COVID-19 بود ، به کوتاه کردن مدت زمان برداشتن قطرات تنفسی از هوا کمک خواهد کرد.

هدف

این راهنمایی توصیه هایی راجع به تمیز کردن و ضد عفونی منزل خانوارهایی که افراد تحت بررسی (PUI) یا افراد دارای COVID-19 تأیید شده ساکن هستند یا ممکن است در انزوا باشند) ارائه می دهد. این هدف با هدف محدود کردن بقای ویروس در محیط ها انجام می شود. اگر اطلاعات اضافی در دسترس باشد ، این توصیه ها به روز می شوند.

این دستورالعمل ها روی تنظیمات خانه متمرکز شده و برای عموم مردم در نظر گرفته شده است.

تمیز کردن به از بین بردن میکروب ها ، خاک و ناخالصی ها از سطوح اشاره دارد. این میکروب ها را نمی کشد ، اما با از بین بردن آنها ، تعداد آنها را کاهش داده و خطر شیوع عفونت را نشان می دهد.
ضد عفونی کننده به استفاده از مواد شیمیایی ، به عنوان مثال ضد عفونی کننده های ثبت شده در EPA ، برای از بین بردن میکروب های روی سطوح اشاره دارد. این فرآیند لزوماً سطوح کثیف را تمیز نمی کند یا میکروب ها را از بین نمی برد ، بلکه با از بین بردن میکروب های روی یک سطح پس از تمیز کردن ، می تواند خطر انتشار عفونت را بیشتر کاهش دهد.

توصیه های کلی برای تمیز کردن معمول و ضد عفونی خانوارها

اعضای جامعه می توانند تمیز کردن معمول سطوح لمس شده را انجام دهند (به عنوان مثال: جداول ، میز کار ، سوئیچ های سبک ، دستگیره ، میز ، توالت ، فوستس ، سینک ، و الکترونیک (برای رعایت دستورالعمل های مخصوص تمیز کردن و ضد عفونی تجهیزات الکترونیک) به همراه پاک کننده های خانگی و EPA مراجعه کنید). آیکون ضد عفونی کننده ثبت شده مربوط به سطح مطابق با دستورالعمل های برچسب ، برای سطح مناسب است. برچسب ها حاوی دستورالعمل هایی برای استفاده ایمن و موثر از محصول تمیز کننده از جمله موارد احتیاطی هستند که هنگام استفاده از محصول باید از جمله مواردی مانند پوشیدن دستکش و اطمینان از تهویه مناسب هنگام استفاده از محصول استفاده کنید.
برای الکترونیک ، دستورالعمل های سازنده را برای کلیه محصولات تمیز کردن و ضد عفونی کننده دنبال کنید. استفاده از روکش های قابل پاک سازی برای الکترونیک را در نظر بگیرید. اگر راهنمایی سازنده در دسترس نیست ، برای ضد عفونی کردن صفحه نمایش لمسی ، از دستمال مرطوب یا اسپری حاوی حداقل 70٪ الکل استفاده کنید. برای جلوگیری از جمع شدن مایعات ، سطوح را کاملاً خشک کنید.

توصیه‌های عمومی برای تمیز کردن و ضد عفونی خانوارها با افرادی که در مراقبت از منزوی منزوی شده اند (به عنوان مثال مشکوک / تأیید داشتن COVID-19)

اعضای خانواده باید خود را در مورد علائم COVID-19 و جلوگیری از شیوع COVID-19 در خانه ها آموزش دهند.
سطوح لمسی بالا و روزانه را در مناطق مشترک خانگی تمیز و ضد عفونی کنید (به عنوان مثال جداول ، صندلی های دارای پشتی سخت ، درب کار ، سوئیچ های سبک ، تلفن ها ، تبلت ها ، صفحه نمایش لمسی ، کنترل از راه دور ، صفحه کلید ، دستگیره ، میز ، توالت ، سینک)
در اتاق خواب / حمام اختصاص داده شده برای یک بیمار: برای جلوگیری از تماس غیر ضروری با فرد بیمار ، تعداد دفعات تمیز کردن را در حد نیاز (به عنوان مثال ، موارد آلوده و سطوح) در نظر بگیرید.
تا آنجا که ممکن است ، یک بیمار باید در یک اتاق خاص و به دور از افراد دیگر در خانه خود ، به دنبال راهنمایی و مراقبت از خانه بماند.
سرپرست می تواند وسایل تمیز کردن شخصی را برای اتاق و حمام یک بیمار فراهم کند ، مگر اینکه اتاق توسط کودک یا شخص دیگری که برای آن وسایل مناسب نیست ، اشغال شود. این لوازم شامل بافت ها ، حوله های کاغذی ، پاک کننده ها و ضد عفونی کننده های ثبت شده در EPA می شوند (به نماد نمونه از نمونه های خارجی مراجعه کنید).
اگر یک حمام جداگانه در دسترس نباشد ، حمام باید بعد از هر بار استفاده توسط یک بیمار تمیز و ضد عفونی شود. اگر این امکان پذیر نباشد ، فرد مراقب باید تا مدت زمان عملی پس از استفاده شخص بیمار صبر کند تا سطوح لمسی بالا را تمیز و ضد عفونی کند.
اعضای خانواده باید هنگام تعامل با افراد مشکوک / تایید شده COVID-19 و اتاقها / اتاقهای جداسازی آنها از راهنمایی مراقبت های منزل پیروی کنند.

نحوه تمیز کردن و ضد عفونی کردن:

سطوح سخت (غیر متخلخل)
هنگام تمیز کردن و ضد عفونی کردن سطوح ، از دستکش یکبار مصرف بپوشید. دستکش ها را باید بعد از هر تمیز کردن دور ریخت. در صورت استفاده از دستکش قابل استفاده مجدد ، آن دسته از دستکش ها باید برای تمیز کردن و ضد عفونی سطوح COVID-19 اختصاص داده شده و نباید از آنها برای اهداف دیگر استفاده شود. با دستورالعمل های سازنده در مورد تمیز کردن و ضد عفونی کردن محصولات مورد استفاده مشورت کنید. دستها را بلافاصله پس از برداشتن دستکش تمیز کنید.
اگر سطوح کثیف هستند ، باید قبل از ضد عفونی ، آنها را با استفاده از مواد شوینده یا صابون و آب تمیز کنید.
برای ضد عفونی ، رایج ترین مواد ضد عفونی کننده خانگی ثبت شده در سازمان حفاظت محیط زیست باید مؤثر باشد.
لیستی از محصولاتی که EPA برای استفاده در برابر ویروس هایی که باعث COVID-19 می شوند تأیید شده است ، در اینجا آیکون iconexternal در دسترس است. دستورالعمل های سازنده را برای کلیه محصولات تمیز کردن و ضد عفونی کننده (غلظت ، روش کاربرد و زمان تماس و غیره) دنبال کنید.
بعلاوه ، محلولهای سفیدکننده رقیق شده خانگی (حداقل 1000ppm در هیپوکلریت سدیم) در صورت مناسب برای سطح می توانند مورد استفاده قرار گیرند. دستورالعمل های سازنده را برای استفاده دنبال کنید ، حداقل 1 دقیقه از زمان تماس اطمینان حاصل کنید و اجازه دهید تهویه مناسب در حین و بعد از استفاده انجام شود. بررسی کنید تا مطمئن شوید کالا از تاریخ انقضا گذشته نشده است. هرگز سفید کننده خانگی را با آمونیاک یا هیچ ماده پاک کننده دیگری مخلوط نکنید. سفیدکننده خانگی ارزان قیمت هنگام رقیق شدن در برابر کوروی ویروسها مؤثر است.
با مخلوط کردن محلول سفید کننده را تهیه کنید:
5 قاشق غذاخوری (1/3 لیوان) سفید کننده در هر گالن آب یا
4 قاشق چایخوری سفید کننده در هر کوارتس آب
سطوح نرم (متخلخل)
برای سطوح نرم (متخلخل) مانند کف فرش ، فرش و پارچه ، آلودگی قابل مشاهده را در صورت وجود از بین ببرید و با تمیز کننده های مناسب که برای استفاده در این سطوح نشان داده شده است تمیز کنید. بعد از تمیز کردن:
مطابق دستورالعمل سازنده ، موارد شستشو را در حد مناسب انجام دهید. در صورت امکان ، مواد را با استفاده از گرمترین تنظیمات مناسب آب و موارد خشک شده را کاملاً بشویید.
در غیر اینصورت از محصولات زیر استفاده کنید.

الکترونیک

برای لوازم الکترونیکی مانند تلفن های همراه ، رایانه های لوحی ، صفحه لمسی ، کنترل از راه دور و صفحه کلید ، آلودگی قابل مشاهده را در صورت وجود حذف کنید.
دستورالعمل سازنده را برای کلیه محصولات تمیز کردن و ضد عفونی کننده دنبال کنید.
استفاده از روکش های قابل پاک سازی برای الکترونیک را در نظر بگیرید.
اگر راهنمایی سازنده در دسترس نیست ، استفاده از دستمال مرطوب یا اسپری های حاوی الکل حداقل 70٪ الکل را برای ضد عفونی صفحه نمایش لمسی در نظر بگیرید. برای جلوگیری از جمع شدن مایعات ، سطوح را کاملاً خشک کنید.

ملافه ، لباس و سایر مواردی که داخل لباسشویی ها می روند

هنگام دست زدن به لباس های کثیف از یک بیمار ، دستکش یکبار مصرف بپوشید و بعد از هر بار استفاده از آن را دور کنید. در صورت استفاده از دستکش قابل استفاده مجدد ، آن دسته از دستکش ها باید برای تمیز کردن و ضد عفونی کننده سطوح COVID-19 اختصاص داده شده و نباید از آنها برای مصارف خانگی استفاده شود. دستها را بلافاصله پس از برداشتن دستکش تمیز کنید.
اگر هنگام استفاده از لباسشویی های کثیف از دستکش استفاده نشده است ، حتماً دست ها را بعد از آن بشویید.
در صورت امکان لباسشویی های کثیف را تکان ندهید. این امر احتمال پراکندگی ویروس از طریق هوا را به حداقل می رساند.
مطابق دستورالعمل سازنده ، موارد شستشو را در حد مناسب انجام دهید. در صورت امکان ، مواد را با استفاده از گرمترین تنظیمات مناسب آب و موارد خشک شده را کاملاً بشویید. لباس های شسته شده از شخص بیمار را می توان با وسایل دیگر افراد شستشو داد.
تمیز کردن و ضد عفونی کردن لباس ها طبق دستورالعمل فوق برای سطوح مانع است. در صورت امکان ، یک باند کیسه ای تهیه کنید که یکبار مصرف باشد (می تواند دور ریخته شود) یا قابل شستشو باشد.

بهداشت دست و سایر اقدامات پیشگیرانه

اعضای خانواده باید دستها را تمیز کنند ، از جمله بلافاصله پس از برداشتن دستکش و پس از تماس با بیمار ، با شستن دستها با صابون و آب به مدت 20 ثانیه اگر صابون و آب در دسترس نباشد و دستها به وضوح کثیف نشوند ، ممکن است از یک ضدعفونی کننده دست مبتنی بر الکل استفاده شود که حداقل 60 درصد الکل داشته باشد. با این حال ، اگر دستها به وضوح کثیف هستند ، همیشه دست ها را با آب و صابون بشویید.
اعضای خانواده باید از اقدامات پیشگیرانه عادی هنگام کار و خانه ، از جمله بهداشت دست توصیه شده و جلوگیری از لمس کردن چشم ، بینی یا دهان با دست های شسته شده استفاده کنند.
زمان های کلیدی اضافی برای تمیز کردن دست ها عبارتند از:
بعد از دمیدن بینی ، سرفه یا عطسه
بعد از استفاده از دستشویی
قبل از غذا یا تهیه غذا
بعد از تماس با حیوانات یا حیوانات خانگی
قبل و بعد از مراقبت معمول از شخص دیگری که به کمک نیاز دارد (به عنوان مثال کودک)

ملاحظات دیگر

فرد بیمار در صورت امکان باید در اتاق خود غذا بخورد / تغذیه کند. وسایل سرویس غذای غیر یکبار مصرف مورد استفاده باید با دستکش دستکاری شده و با آب داغ یا در ماشین ظرفشویی شسته شود. دست ها را پس از دست زدن به وسایل مورد استفاده در مواد غذایی تمیز کنید.
در صورت امکان ، یک قوطی زباله اندود شده را برای بیمار اختصاص دهید. در هنگام پاک کردن کیسه های زباله ، دست زدن و دور ریختن زباله از دستکش استفاده کنید. دست ها را بعد از استفاده یا دور ریختن زباله بشویید.
در صورت امکان با بخش بهداشت محلی خود در مورد راهنمای دفع زباله مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.