ده علت استفاده از Apple Maps

ده علت استفاده از Apple Maps

ده علت استفاده از Apple Maps

اپلیکشن Apple Maps در طی سال ها کامل شده است و در حال حاضر یک ابزار مسیر یابی کارآمد برای زمانی می باشد که قصد رفتن به جایی را دارید. در اینجا ده علت استفاده از Apple Maps را بیان می کنیم. نخستین ورژن Apple Maps باگ ها و مشکلات متفاوتی داشت که اپل را مجبور به تلاش برای تعمیر آن نمود اما این اپلیکیشن از آن زمان تا به امروز کامل شد و اکنون دسته ای از قابلیت ها و راه های کارآمد را پیشنهاد می دهد که در مسیر یابی، در حال رانندگی و پیاده روی یا استفاده از وسایل نقلیه عمومی به شما کمک خواهد کرد. در سیستم عامل Ios 13، اپلیکیشن Apple Maps تعدادی روش هوشمندانه جدید را برای سهولت در سفرهای رفت و برگشتی ضمیمه می کند. اکنون ده مورد از قابلیت های جالب Apple Maps را بررسی می کنیم.

ده علت استفاده از Apple Maps

مکان های مورد علاقه ی خود را ذخیره کنید
در سیستم عامل IOS 13، Apple Maps به شما شگردی را پیشنهاد میدهد تا رستوران ها، فروشگاه ها، کارخانه ها، منزل دوستان و سایر مکان های مورد علاقه ای که اخیرا ملاقات کرده اید را ذخیره نمایید. برای این کار مکانی را که می خواهید ذخیره کنید، جست و جو کنید. صفحه نمایش را تا زمانی که پیغام Add to favorites را دیدید؛ بالا بکشید.
بعد از آنکه به این روش تعدادی مکان را ذخیره کردید، می بینید که آن ها پایین قسمت جستجو آشکار میشوند. به چپ بکشید تا بین علاقمندی هایتان جستجو کنید یا روی لینک See all ضربه بزنید تا همه ی آن ها را ببینید.

ده علت استفاده از Apple Maps

منظم کردن مکان ها در Collections
هر چه تعداد مکان هایی که دیده اید و ذخیره کرده اید بیشتر باشد، یافتن آن مکان سخت تر خواهد شد. برای منظم کردن مکان های ذخیره شده، آن ها را در مجموعه ای قرار دهید. این مورد یکی از نمونه های تواضع IOS 13 می باشد. برای انجام این کار، در اپلیکیشن Apple Maps به سمت بالا بکشید تا زمانی که قسمت Collections را ببینید، روی گزینه ی New collections ضربه بزنید. سپس روی مجموعه ی جدید خود برای مثال نام رستوران را بگذارید. بر روی Create ضربه بزنید.

 ده علت استفاده از Apple Maps

اضافه کردن یک مکان به Collections
شما می توانید یک مکان را به چندین روش مختلف به New Collections اضافه کنید. روی Collections ضربه بزنید. برای اضافه کردن یک مکان روی دکمه ضربه بزنید و یک مکان را از لیست مکان های بازدید شده ی اخیر انتخاب کنید یا برای یک مکان یا آدرس خاص جستجو کنید. برای افزودن یک مکان روی علامت + کنار آن و سپس بر روی Done ضربه بزنید.

ده علت استفاده از Apple Maps

جستجوی یک مکان
اکنون نوبت جستجوی یک مکان می باشد. از قسمت پایین صفحه نمایش بکشید. بر روی دکمه ی Add to ضربه بزنید. سپس روی نام مجموعه ای که می خواهید آن را اضافه کنید ضربه بزنید.

ده علت استفاده از Apple Maps

جستجوی مکان های مجاور
زمانی که به قابلیت Search دسترسی دارید، برنامه Maps، لیستی از کارخانه های مجاور و مکان هایی که شما مایل به دیدن آن ها هستید، را ارائه می دهد. از این راه می توانید رستوران های محلی، پمپ بنزین ها، کافی شاپ ها، سوپرمارکت ها، هتل ها، پیشخوان های نوشیدنی و مراکز خرید را پیدا کنید.

ده علت استفاده از Apple Maps

به اطراف نگاه کنید
با استفاده از قابلیت Apple Maps Look Around در iOS13 ، مقصد را چک کنید. برنامه یLook Around همانند برنامه ی Street view در Google یک نمای جذاب سیصد و شصت درجه از یک مکان فراهم می نماید.
بعد از پیدا کردن مکان مورد نظر، صفحه نمایش را به بالا بکشید. اگر قابلیت جدید برنامه، آن مکان را پشتیبانی کند. برای استفاده از Look Around روی تصویر کوچک آن ضربه بزنید. برای مشاهده ی اطراف به چپ، راست، بالا یا پایین بکشید. برای بزرگ یا کوچک کردن تصویر بر روی آن پینچ کنید. روی هر نقطه از عکس ضربه بزنید تا به آن قسمت بروید. هم چنین در صفحه ی برنامه ی Map می توانید روی آیکون دوربین دوچشمی در قسمت بالا سمت راست ضربه بزنید تا عکس برنامه ی Look Around در بالای صفحه به نمایش درآید. بنابراین قادر به دیدن نقشه خواهید بود.

ده علت استفاده از Apple Maps

Flyover
با برنامه ی Flyover می توانید، از یک شهر خاص نمای چشم پرنده را داشته باشید. اسم یک شهر پشتیبانی شده مانند نیویرک، پاریس، لندن، فلورانس یا توکیو را در فیلد جستجو بنویسید. روی دکمه ی Flyover ضربه بزنید. اکنون می توانید تلفن خود را به اطراف، بالا، پایین، چپ و راست حرکت دهید تا شهر را از بالا ببینید. هم چنین می توانید برای بزرگ یا کوچک کردن تصویر روی آن پینچ کنید. روی صفحه نمایش و بر روی دکمه ی مربوطه برای شروع گشت زدن در شهر و برای گرفتن یک تور خودکار از آن شهر ضربه بزنید.

ده علت استفاده از Apple Maps

نقشه های داخلی
برنامه ی Apple Maps برای کمک به جستجوی مقصد فقط محیط بیرون را نشان نمی دهد. هم جنین می توانید نقشه ی داخل مراکز خرید و فرودگاه ها را نیز مشاهده کنید. برای مرکز خرید یا فرودگاه پشتیبانی شده نام شهر را جستجو کنید مانند لس آنجلس، بوستون، نیویورک، توکیو، فرودگاه بین المللی هنگ کنگ، فرودگاه JFK، فرودگاه ملبورن و فرودگاه زوریخ.
در نقشه، برای دیدن محیط داخل، بر روی لینک مربوطه ضربه بزنید سپس می توانید داخل محیط حرکت کنید و مغازه های خاص، در ورودی یا هر نقطه ی دیگر را پیدا کنید.

ده علت استفاده از Apple Maps

اطلاعات زمانی دقیق حمل و نقل
در IOS 13 اطلاعات بروز رسانی شده ی جابجایی با قطار ها، اتوبوس ها و سایر وسایل نقلیه ی عمومی دیده می شود. به دنبال یک توقف خاص در مسیر پیشنهادی جدول زمانبندی باشید. صفحه را بالا بکشید تا زمان ورود و خروج بعدی را ببینید. سپس روی زمان مورد نظرتان ضربه بزنید تا توقف های دیگر در آن روز را مشاهده کنید.

ده علت استفاده از Apple Maps

ETA خود را به اشتراک بگذارید
دیگر قابلیت جدید IOS13، ETA می باشد که به شما این امکان را می دهد تا زمان ورودتان را با مخاطبتان به اشتراک بگذارید. بعد از بررسی مقصد دکمه ی Directions و سپس روی دکمه ی Go ضربه بزنید تا شروع به کار کنید. صفحه نمایشتان را بالا بکشید و برای اشتراک ETA روی دکمه ی مربوطه ضربه بزنید سپس روی تصویر مخاطبی که می خواهید موقعیتتان را با او به اشتراک بگذارید ضربه بزنید و بطور خودکار یک پیام متنی برای آن فرد ارسال خواهد شد.

ده علت استفاده از Apple Maps

داشبور جدید در CarPlay
اکنون قابلیتی کارآمد برای افرادی داریم که Apple Maps را در سیستم CarPlay اجرا می کنند. در ورژن قبلی IOS، در یک لحظه تنها قادر به دیدن یک اپلیکیشن یا محتوا شامل نقشه ها، موسیقی ها، پیام ها یا هر چیز دیگر روی صفحه نمایش بودید. داشبود iOS 13، به نحوی بازپردازی شده که میتوانید چندین اپلیکیشن را روی صفحه نمایش ببینید. به این معنی که می توانید پخش کننده ی موسیقی و آهنگ فعلی را در یک سمت صفحه نمایش و نقشه و مسیر رانندگی را در سمت دیگر داشته باشید. برای این تنظیمات برنامه های Maps و Music را باز کنید، سپس روی مجموعه ای از آیکون ها در پایین ترین قسمت سمت چپ صفحه ضربه بزنید تا هر دو اپلیکیشن با هم در صفحه ی نمایش ظاهر شوند.

ده علت استفاده از Apple Maps

ماندن نقشه ها بر روی صفحه در سیستم CarPlay
در اینجا یک قابلیت فوق العاده برای استفاده کنندگان سیستم CarPlay را بررسی خواهیم کرد. در گذشته، قادر به همگام سازی صفحه نمایش آیفون با صفحه نمایش داشبورد بوده ایم بنابراین اگر به مسیر رانندگی در داشبورد نگاه کنید و مسافر شما صفحه نمایش آیفونتان را به اپلیکیشن دیگری تغییر دهد به همین صورت صفحه نمایش داشبوردتان نیز تغییر و مسیرهایتان پاک خواهد شد. اکنون گوشی و داشبورد از هم جدا شده اند، پس مسافر شما آزاد است که با استفاده از اپلیکیشن های روی آیفون حقه بزند. که البته روی صفحه نمایش داشبورد تاثیری نخواهد داشت.

منبع : PCMAG

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.