سه ویژگی ایمن دستگاه ردیاب خودرو-یک دستگاه ردیاب خودرو وظیفه ای فراتر از نشان دادن مکان و مسیر سفر دارد، اکنون این دستگاه های چند منظوره قابلیت های ایمن

سه ویژگی ایمن دستگاه ردیاب خودرو

سه ویژگی ایمن دستگاه ردیاب خودرو

یک دستگاه ردیاب خودرو وظیفه ای فراتر از نشان دادن مکان و مسیر سفر دارد، اکنون این دستگاه های چند منظوره قابلیت های ایمن مهمی را برای حفاظت وسایل نقلیه شما در مقابل سرقت و خسارت احتمالی فراهم می کنند.

1)دکمه GPS Panic می تواند وسیله نقلیه شما را از سرقت در امان نگه دارد

یکی از قابلیت های ایمن که در وضعیت اضطراری باعث کاهش سرقت و درخواست کمک می شود، دکمه وحشت است که در دستگاه های مختلف ردیابی وجود دارد.
دکمه های وحشت می توانند در هر دو حالت دستی با فعال شدن توسط راننده وسیله نقلیه، در صورت ربوده شدن احتمالی، وضعیت اضطراری، یا به صورت خودکار با ایجاد حصار الکترونیکی (حصار جغرافیایی) که در صورت ترک منطقه مشخص شده توسط وسیله نقلیه گزارش می شود، کار کنند.

سه ویژگی ایمن دستگاه ردیابی GPS خودرو

2) درایورهای غیرمجاز با شناسه فرکانس رادیویی را متوقف کنید

دومین قابلیت ایمن در دستگاههای ردیاب خودرو، شناسه فرکانس رادیویی (RFID) است که افراد غیرمجاز را از شروع و و ادامه رانندگی توسط وسیله نقلیه شما متوقف خواهد کرد.
RFID با استفاده از اینكه راننده قبل از حرکت و رانندگی با وسیله نقلیه مدارک شناسایی لازم را داشته باشد كار می كند و از یک تراشه كوچک كه در كارت شناسائی، دسته کلید یا سایر وسایل مشابه تعبیه شده است، استفاده می كند به این منظور كه سیگنال قابل شناسایی را مبنی بر اینكه راننده مجاز به استفاده از آن سیله نقلیه است مخابره كند.

3) دستورات پیامکی و دستگاه های ردیاب سرقت را متوقف می کنند

ویژگی سوم که در دستگاههای ردیاب وسایل نقلیه وجود دارد، امکان ارتباط از راه دور می باشد که به شما اجازه می دهد وسیله نقلیه را غیرفعال کنید و نیز برای هرگونه فعالیت غیرمجاز، آژیر خطر وسیله نقلیه را فعال نمایید.
با استفاده از دستورات پیامکی می توانید سیستم هشدار وسیله نقلیه را فعال کرده، زنگ هشدار را شنیده و سیستم سوخت خودرو را خاموش و احتمال سرقت را کاهش دهید.
دستگاه های ردیاب تنها برای ردیابی موقعیت مکانی وسیله نقلیه نمی باشند، اکنون این دستگاه های پیشرفته دارای قابلیت های ایمن مهمی برای کاهش سرقت وسایل نقلیه، متوقف کردن استفاده غیرمجاز و ارسال تماس برای کمک در مواقع اضطراری هستند.

منبع : Fleetminder

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.