عینک هوشمند اپل گلسس با پشتیبانی از ۵G، شبیه عینک‌های معمولی عرضه خواهد شد

عینک هوشمند اپل گلسس با پشتیبانی از ۵G، شبیه عینک‌های معمولی عرضه خواهد شد

عینک هوشمند اپل گلسس با پشتیبانی از ۵G، شبیه عینک‌های معمولی عرضه خواهد شد

عینک هوشمند اپل گلسس – Apple Glasses ظاهری شبیه به عینک‌های معمولی خواهد داشت، اما به واقعیت افزوده، شبکه ۵G و رابط کاربری مجهز است. اپل طی چند سال گذشته مشغول توسعه‌ی یک هدست واقعیت افزوده بوده است. اما اخیراً اطلاعاتی در مورد چگونگی این دیوایس به بیرون درز کرده است و اطلاعات حاکی از آن است که عینک هوشمند اپل گلسس با پشتیبانی از ۵G، شبیه عینک‌های معمولی عرضه خواهد شد .

اپل گلسس از شبکه ۵G پشتیبانی می‌کند

یک یوتیوبر و افشاگر مشهور به نام جان پروسر (John Prosser) عنوان کرده است که اپل قصد دارد اتصال بر بستر شبکه ۵G را در داخل هدست واقعیت افزوده خودش بگنجاند. اطلاعات دقیقی از آن در دست نیست، اما به نظر می‌رسد اپل هر دو تکنولوژی mmWave و Sub-6GHz را با هم در آن استفاده می‌کند. این می‌تواند یک اتصال مستحکم را تضمین کند.

آیپد و اپل واچ هر دو در نسخه‌های وای-فای و سیم کارت خور عرضه می‌شوند، اما پروسر معتقد است که این هدست که اپل گلسس نام دارد، فاقد نسخه‌ی فقط وای-فای است. این باعث می‌شود عینک اپل کاملاً متفاوت از عینک‌های معمولی باشد و کاربران حتی وقتی فراموش می‌کنند آیفون یا اپل واچ خود را به بیرون ببرند، عینک هوشمند اپل گلسس بتواند تمام نیازهای آن‌ها را برطرف کند.

عینک هوشمند اپل گلسس با پشتیبانی از ۵G، شبیه عینک‌های معمولی عرضه خواهد شد

ظاهر اپل گلسس شبیه به عینک‌های معمولی است

هدست Apple Glasses شامل حسگرهایی است که اشیاء مجازی را با دقت بالایی روی صفحه‌ی خود بازنشر می‌کند. این با داده‌هایی که اپل همراه با اسکنر جدید LiDAR خود در آیپد پرو جدید جمع آوری کرده، بهبود پیدا کرده است. پروسر می‌گوید این محصول از داده‌های جمع آوری شده توسط حسگرهای آیفون‌ها و اپل واچ برای کالیبراسیون بهتر استفاده می‌کند. احتمالاً وجود یک آیفون در هنگام راه اندازی این عینک واجب است؛ اگرچه استفاده از یک اپل واچ به همراه آن اختیاری خواهد بود.

با پوشیدن و استفاده از Apple Glasses، یک سیستم عامل جدید یا رابط کاربری با کدنام Starboard پیش روی کاربران قرار خواهد گرفت. البته پروسر ادعا می‌کند این عینک هوشمند می‌تواند کاربران مختلف را شناسایی کند. این بدان معناست که اگر شخصی عینک شما را بگیرد، با زدن به چشم، محتوای متفاوتی از آنچه شما می‌بینید را خواهد دید.

اما از نظر طراحی این عینک کاملاً شبیه به عینک‌های معمولی است که ما از آن‌ها استفاده می‌کنیم. بنابراین مانند هدست‌های دیگر، هیچ دستگاه سنگینی را روی صورت خودتان نخواهید گذاشت. این دیوایس برای کاربرانی طراحی شده که نیازی به عملکرد حرفه‌ای واقعیت افزوده ندارند و فقط می‌خواهند از این تکنولوژی در زندگی روزمره‌ی خود استفاده کنند و لذت ببرند. پروسر می‌گوید در حال حاضر نسخه‌ی اولیه‌ی این هدست واقعیت افزوده در دو رنگ مشکی و سفید توسعه پیدا کرده است؛ هرچند احتمال دارد در زمان عرضه‌ی نهایی، رنگبندی آن دستخوش تغییرات بیشتری شود.

تاریخ عرضه عینک هوشمند اپل گلسس

اپل هیچ صحبتی در مورد این گجت نکرده است، اما پروسر می‌گوید که احتمال دارد غول کوپرتینویی در کنفرانس توسعه دهندگان خودش در سال آینده، یا رویداد بهاری سال ۲۰۲۱ از این محصول پرده برداری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.