مزایای ردیابی وسایل نقلیه

مزایای ردیابی وسایل نقلیه

مزایای ردیابی وسایل نقلیه

سیستم های ردیابی وسایل نقلیه، همانطور که از نام آن ها مشخص است، امکان ردیابی وسایل نقلیه را در ابتدایی ترین عملکرد خود فراهم می آورند. سایر عملکردها نظیر ردیابی، تعمیر و نگهداری وسیله نقلیه، عملکرد راننده، همچنین تسهیل مدیریت و توزیع سوخت، ارسال هشدارها و اعلان ها، جلوگیری از سرقت ها و ارائه گزارش ها و تجزیه تحلیل این گزارش ها را امکان پذیر می نماید. با این حال، عملکردهای بیشتری امکان پذیر است که به راه حل های ارائه شده توسط مدیریت ناوگان این شرکت بستگی دارد.

ردیابی غیرفعال و فعال

سیستم های ردیابی وسایل نقلیه را می توان به دو دسته غیر فعال و فعال تقسیم کرد. سیستم های ردیابی غیرفعال تمامی اطلاعات را جمع آوری و ذخیره می نمایند، که این اطلاعات بعدها مورد بازیابی قرار می گیرد. سیستم های ردیابی فعال اطلاعات را بی درنگ جمع آوری و ارسال می کنند، که این عمل مزایای بیشتری را ارائه می دهد. برخی از سیستم ردیابی ممکن است از هردو ردیابی غیرفعال و فعال استفاده کنند. در صورت انتخاب یک قرارداد اجاره، هزینه های ردیاب خودرو حرفه ای از 169 پوند در سال شروع می شود و در صورت خرید مستقیم ردیاب خودرو، 199 پوند خواهد بود. در صورت عدم وجود سیگنال، به محض امکان پذیربودن، اطلاعات ذخیره و ارسال می شوند. در حالی که دستگاه ها و سیستم های ردیابی غیرفعال احتمالا یک راه حل ارزان تر می باشند، با این وجود برای برخی شرکت ها کاملاً مناسب است.

 

مزایای ردیابی وسایل نقلیه

ردیابی وسایل نقلیه در مدیریت ناوگان چه چیزی را به ارمغان خواهد آورد؟ چه مزایایی دارد و چرا باید از سیستم ردیابی خودرو استفاده شود؟ از جمله مزایای استفاده از سیستم ردیابی وسایل نقلیه می توان به صرفه جویی در هزینه ها، تخفیف در بیمه، بهبود ایمنی کارکنان و ناوگان، خدمات بهتر به مشتریان، بهبود زمان و مدیریت کارکنان و همچنین مدیریت و جلوگیری از سرقت اشاره کرد.

• صرفه جویی در هزینه
سیستم ردیابی خودرو امتیاز مدیریت مالی بهتر را به همراه خواهد داشت. که به لطف اطلاعات مربوط به مصرف و مدیریت بهتر سوخت، حذف رفتارهای ناخواسته رانندگان از قبیل سرعت و مدیریت بهتر زمان بطالت و نگهداری می باشد.

• تخفیف در بیمه
صرفه جویی و کاهش هزینه ها، با تخفیف هایی که از طرف شرکت های بیمه ارائه می شود، تسهیل خواهد شد. این شرکت ها تمایل به ارائه تخفیف برای شرکت هایی که از سیستم ردیابی وسایل نقلیه در مدیریت ناوگان خود استفاده می کنند دارند، زیرا اطلاعات بیشتری در مورد ناوگان ارائه و ایمنی کارکنان و ناوگان را بهبود می بخشند.

• ایمنی رانندگان و کامیون ها
به لطف سیستم های ردیابی وسایل نقلیه،تصادفات رانندگی کاهش یافته، همچنین از بروز هرگونه مشکل در مسیر، ترافیک و ساخت و ساز در جاده ها جلوگیری به عمل می آید. مدیریت ناوگان همچنین قابلیت جلوگیری از سرقت نیز دارد.

• خدمات بهتر برای مشتریان
کلیه اطلاعات بدست آمده از سیستم ردیابی وسایل نقلیه به مدیریت بهتر فرایندهای تجاری منجر خواهد شد. همچنین شامل خدمات بهتری برای مشتریان از جمله امکان دیدن مسیر، توقف ها، زمان بطالت و زمان احتمالیرسیدن می باشد.

• مدیریت کارکنان
سیستم ردیابی وسایل نقلیه به لطف اطلاعات در حوزه مدیریت سوخت و نظارت بر رفتار راننده، مدیریت بهتر کارکنان را به همراه دارد. به لطف این قابلیت ها، می توان کارمندان با عملکرد بهتر و بدتر را مشاهده کرد.
علاوه بر این، از تمام اطلاعات به دست آمده می توان برای آموزش بهتر رانندگان نیز استفاده نمود.

• مدیریت بهتر
به لطف سیستم های ردیابی وسایل نقلیه مدیریت تسهیل خواهد شد. زمان ذخیره شده طی مدیریت، برای فرآیندهایی که به توجه بیشتری نیاز دارند مورد استفاده قرار می گیرد، بنابراین منجر به یک تجارت کارآمدتر خواهد شد.

 

• مدیریت زمان
مدیریت بهبود یافته می تواند مدیریت زمان را بهبود بخشد. با این حال، مدیریت زمان به لطف مدیریت بهتر کارکنان، مدیریت سوخت، نظارت بر رفتار راننده، ردیابی مسیرها، همچنین به لطف گزارش ها و تحلیل های متعاقب آن بهبود می یابد.

• جلوگیری از سرقت
از جمله قابلیت های رایج سیستم های ردیابی خودرو، جلوگیری از سرقت است. این قابلیت هر زمان که یک رفتار مشکوک رخ دهد هشدارها و اعلانات را ارسال می نماید و امکان واکنش سریع به این رفتار را فراهم می نماید. این قابلیت همچنین می تواند از هزینه های اضافه برای خرید وسیله نقلیه جدید جلوگیری کند.

• مدیریت بهبود یافته چرخه عمر
مدیریت مناسب چرخه عمر در جهت مدیریت کارآمد ناوگان بسیار مهم است. با استفاده از سیستم های ردیابی، امکان بهبود مدیریت چرخه عمر وجود دارد- با استفاده از اطلاعاتی همچون اطلاعات فنی در مورد وسیله نقلیه (موتور ، لاستیک و موارد دیگر)، رفتار شناخته شده راننده و اطلاعات مربوط به زمان بطالت، زمان نگهداری و سرویس مورد نیاز.

• استفاده از وسایل نقلیه
به لطف تمام اطلاعات به دست آمده از سیستم های ردیابی وسایل نقلیه، وسایل نقلیه کارآیی بیشتری خواهند داشت- استفاده کارآمدتر از سوخت، رفتارهای مناسب راننده، مسیرهای بهتر، امکان جلوگیری از ترافیک و ساخت و ساز، همچنین جلوگیری از کلاهبرداری کارکنان منجر به بهتر شدن استفاده از وسیله نقلیه خواهد شد.
استفاده از سیستم ردیابی خودرو در مدیریت ناوگان، مزایای بسیاری دارد با این حال، برای اینکه بتوان از سیستم ردیابی وسایل نقلیه بیش ترین استفاده را کرد و به منظور حصول اطمینان از یک انتخاب مقرون به صرفه، تحقیقات کامل در مورد سیستم های مختلف مورد نیاز است.

 

منبع : Market-Inspector

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.