معرفی هدست واقعیت مجازی Mova

معرفی هدست واقعیت مجازی Mova

معرفی هدست واقعیت مجازی Mova

هدست واقعیت مجازی Mova توسط شرکت XRSpace معرفی شد. این هدست، یک دنیای مجازی به نام Manova را ارائه می‌کند تا با دوستان خود در یک شهر مجازی زندگی کنید.

هم اکنون بازیگران بزرگی در بازار واقعیت مجازی مصرفی حضور دارند، اما XRSpace تصور می‌کند که روی صحنه هنوز جا برای یک نفر دیگر هم هست. و این شرکت می‌خواهد تعامل اجتماعی را در کانون توجه سخت افزار و نرم افزار واقعیت مجازی جدید خودش قرار دهد.

شرکت XRSpace که در رأس مدیریتی آن پیتر چو، مدیرعامل سابق شرکت اچ تی سی حضور دارد، به تازگی از هدست واقعیت مجازی Mova رونمایی کرده است که یک دنیای مجازی با نام “Manova” را در اختیار کاربران می‌گذارد. این یک دنیای دیجیتالی است که افراد در آن با یکدیگر ملاقات می‌کنند، به خوش گذرانی، یادگیری و حتی ورزش می‌پردازند. با توجه به این که بسیاری از جمعیت روی کره‌ی زمین در حال حاضر روزهای زیادی را به خاطر ویروس کرونا در خانه‌ سپری می‌کنند، این هدست واقعیت مجازی مستقل می‌تواند دستگاه جذابی برای گذراندن وقت با مردم باشد.

دنیا مجازی Mova

معرفی هدست واقعیت مجازی Mova

جهان‌های مجازی دیگری نیز پیشتر ساخته شده بودند، اما تیم XRSpace امیدوار است بتواند تجربه‌ای کامل‌تر و تعاملی‌تر از آن‌ها را بسازد تا بتواند کاربران را به معنای واقعی درگیر خودش کند. این می‌تواند آزمونی برای تبدیل کردن دنیای واقعیت مجازی به چیزی همه‌گیر شبیه به گوشی‌های هوشمند باشد.

مدیرعامل XRSpace می‌گوید:
ما تعامل انسانی و ارتباطی را به سطحی جدید فراتر از متن‌ها، اموجی‌ها و ویدیوهای ۲ بعدی خواهیم برد. ما خرسندیم که می‌توانیم آن صمیمیت انسانی واقعی را ارائه کنیم و به جهان کمک کنیم با محصول ما به این استاندارد جدید عادت کنند.

ایده این است که شما با هدست واقعیت مجازی Mova و شهر مجازی Manova می‌تواند تقریباً‌ هر کاری را انجام دهید. ورزش کنید، برقصید، بیاموزید، یک فیلم ببینید، جلسات اداری برگزار کنید و در کنال ساحل ستراحت کنید. این یک مفهوم جذاب است که با هدست موا فراهم می‌شود.

Mova یک هدست واقعیت مجازی مستقل و بی‌سیم است که توسط شرکت XRSpace معرفی شده است. بنابراین شما برای استفاده از آن، نیازی به اتصال به کامپیوتر نخواهید داشت. این هدست قدرت خودش را از چیپست موبایلی اسنپدراگون ۸۴۵ کوالکام می‌گیرد؛ بنابراین می‌تواند حداقل گرافیک سطح موبایلی را تضمین کند. یکی دیگر از قابلیت‌های جذاب این هدست، پشتیبانی از ردیابی دست است. این چیزیست که اخیراً شرکت آکیولس در هدست واقعیت مجازی گران قیمت Oculus Quest خودش آن را به کار برده است. هدست شرکت XRSpace با استفاده از دوربین‌های بیرونی متوجه می‌شود دست شما کجا قرار دارد و حرکات آن را شناسایی خواهد کرد. بنابراین به هیچ کنترلر یا ردیاب خارجی اضافی نیازی نخواهد بود.

قیمت هدست واقعیت مجازی Mova

فراتر از آن، هدست Mova می‌تواند به شبکه‌های ۵G، LTE و Wi-Fi وصل شود. بنابراین شما می‌توانید آن را با خود به هر کجا که می‌خواهید ببرید و به راحتی آنلاین شوید. سازنده می‌گوید این هدست در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۰ با قیمت ۵۹۹ دلاری روانه‌ی بازارها خواهد شد. توسعه دهندگان هم اکنون توسعه‌ی اپلیکیشن‌هایشان برای این پلتفرم واقعیت مجازی را آغاز کرده‌اند.

منبع :newatlas

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.