مفهوم SEO

مفهوم SEO

SEO مخفف Search Engine Optimization می باشد که به آن در فارسی “بهینه سازی موتور جستجو” گفته می شود. امروزه تقریباً هر مدیر وب سایتی دوست دارد که وبسایت او در لیست برترین های همه موتورهای جستجوی اصلی باشد. فرض کنید شما یک پاساژ بزرگ لوازم ورزشی داشته باشید در اینصورت شما محصولات خود را در بهترین محل پاساژ در معرض دید مشتریان قرار خواهید داد تا مشتریان شما راحتتر و بیشتر محصولات شما را مشاهده کنند. این منطق در مورد موتورهای جستجو نیز صادق است و قرار داشتن در بهترین محل در موتورهای جستجو می تواند به ترافیک بیشتر منجر می شود که ترافیک بیشتر هم معمولا به محبوبیت، فروش و درآمد بیشتر منجر خواهد شد. مشکل اصلی این است که هزاران وبسایت مختلف دیگر وجود دارند که مدیران آنها آرزوی قرار داشتن در بهترین نقطه موتورهای جستجو را دارند و در اینجاست که بهینه سازی موتورهای جستجو یا جستجوگرها وارد عمل می شود.

SEO به روش ایستادن در بهترین رتبه بندی موتورهای جستجو گفته می شود و اینکه با وجود تعداد زیادی صفحات وب چگونه می توانیم رتبه خود را در موتورهای جستجو بالا ببریم. ابتدا باید عنوان صفحه ما متناسب با اطلاعات مربوط به صفحه باشد. عنوان مهمترین بخش SEO است ، زیرا دقیقاً مربوط به صفحه در مورد موتور جستجو است. در صفحه اصلی وبسایت شما ، تکرار کلمات کلیدی مفید خواهد بود ، زیرا موتورهای جستجو متن صفحات را نیز فهرست می کنند.

در آخر ، برچسب های META وجود دارند که این برچسب های HTML واقعا می توانند سایت شما را از بقیه سایتها و صفحات متمایز کنند. برچسب های META که بیشتر موتورهای جستجو آنها را می خوانند ، برچسب های توضیحات و کلمات کلیدی هستند. در برچسب های توضیحات باید توضیحی مختصر از صفحه وب مشابه عنوان اما با جزئیات بیشتر از عنوان وارد کنید. در برچسب های کلمات کلیدی ، باید ۵-۲۰ کلمه را که مربوط به محتوای صفحه است ، لیست کنید. استفاده از برچسب های META می تواند باعث افزایش چشمگیر رتبه موتور جستجوگر شما شود.

بنابراین چه اتفاقی می افتد که یک دسته از سایت ها دارای عناوین ، محتوا و برچسب های متا مشابه هستند؟ خوب ، بیشتر موتورهای جستجو ابتدا محبوب ترین سایت ها را لیست می کنند. اما پس چگونه می توانید به محبوب ترین سایت ها وارد شوید؟ بهترین راه این است که سایت خود را به دایرکتوری های وب (نه تنها موتورهای جستجو) ارسال کنید و سایر سایت ها را برای پیوند دادن به سایت خود دریافت کنید. این می تواند یک صعود طولانی به بالا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.