نحوه استفاده از پاوربانک جدید

نحوه استفاده از پاوربانک جدید

نحوه استفاده از پاوربانک جدید

اگر اولین بار است که یک پاور بانک خریداری کرده اید ، ممکن است در مورد نحوه استفاده از آن سؤالاتی داشته باشید. زیاد نگران نباشید چون این طبیعی است و شما تا به استفاده از پاوربانک عادت کنید مدتی زمان خواهد برد.

پاوربانک یک وسیله الکترونیکی است که شما از آن می توانید برای شارژ تلفن ، تبلت ، ساعت هوشمند و سایر تجهیزات الکترونیکی دیگر از آن استفاده کنید. قدرت پاوربانک ها متفاوت است و از اینرو وقتی قصد خرید یک مورد را دارید باید کلیه نیازهای خود را در نظر بگیرید. اگر مطمئن نیستید کدام دستگاه برای شما مناسب است ، می توانید به پست معرفی بهترین پاوربانک های ۲۰۱۹ مراجعه نموده و بسیاری از گزینه های عالی را برای نیازهای خود پیدا کنید.

خواندن کاتالوگ استفاده از محصول

قبل از استفاده از یک دستگاه الکترونیکی جدید ، همیشه باید کتابچه راهنمای آن را مطالعه نمایید. اگرچه استفاده از پاور بانک بسیار ساده و آسان است ولی این بدان معنا نیست که شما توصیه های شرکت سازنده را نادیده بگیرید. کتابچه های راهنمای کاربر به طور خاص برای دستگاهی که استفاده می کنید تدوین شده اند و کلیه موارد آن دستگاه را شامل می شوند. حتی اگر برخی از اطلاعاتی که در دفترچه راهنما می یابید با آنچه در این مطلب میخوانید همخوانی نداشته باشد ، باید دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید.

شارژ کردن پاوربانک برای اولین بار

اولین کاری که باید انجام دهید شارژ کردن پاور بانک می باشد. دستگاه پاوربانک شما باید یک شارژر در باکس خود داشته باشد. همچنین ممکن است برای متصل کردن به پریز برق به یک شارژر دیواری نیاز داشته باشید. توصیه می شود همیشه پاوربانک خود را با شارژر خود شارژ کنید.

معمولا اکثر پاوربانک های موجود در بازار دارای کابل های USB هستند. شما می توانید براحتی آن را شارژ کنید دقیقا مانند گوشی هوشمند خود که آن را شارژ می کنید.

نکته مهمی که باید توجه داشته باشید این است که از شارژ بیش از حد پاوربانک خودداری کنید چون  است می تواند به دستگاه شما آسیب جدی برساند. به همین دلیل است که پس از وصل کردن آن باید هر از گاهی شاخص های شارژ را بررسی کنید.

اما پیامدهای واقعی شارژ بیش از حد یک پاور بانک چیست؟ شارژ بیش از حد باعث می شود دستگاه بیش از حد معمولی گرم شود. پاوربانکی که معمولاً با گرمای ۳۲ درجه فارنهایت شارژ می شود ، ظرف یک مدت زمانی مشخص ۶ درصد از ظرفیت خود را مصرف می کند در صورتی که همان پاوربانک اگر در دمای ۷۷ درجه شارژ شود ، در همان مدت زمانی مشخص ۲۰ درصد از ظرفیت خود را هدر می دهد.

پاوربانک ها شارژ صددرصدی ندارند و این به دلایل ایمنی می باشد. همچنین پاوربانک ها بسته به تولید کننده آنها ممکن است کاملاً شارژ باشند یا بصورت جزئی شارژ داشته باشند. به همین دلیل است که شما وقتی اولین بار پاوربانک را تحویل می گیرید باید آن را بررسی می کنید تا میزان شارژ آن را تعیین کنید و اگر متوجه شوید که قبلاً کاملاً شارژ شده است ، به سراغ مرحله بعدی می روید. همچنین ، هنگامی که برای اولین بار شارژ پاوربانک خود را شارژ می کنید ، ممکن است ۵ درصد بیشتر از حالت عادی زمان ببرد.

بیشتر پاوربانک ها به ۴ شاخص مجهز هستند که میزان شارژ را نشان می دهد. هر شاخصی معمولا به طور متوسط ​​۲۵ درصد توان پاوربانک را نمایش می دهد. بنابراین ، هنگامی که دستگاه پاوربانک به طور کامل شارژ شود ، تنها ۹۵ درصد قدرت را مشاهده خواهید کرد. این مربوط به این واقعیت است که سلولهای باتری دارای ظرفیتهای مختلفی هستند.

نحوه استفاده از پاوربانک جدید

استفاده از پاور بانک برای اولین بار

بعد از دیدن هر چهار چراغ روی پاوربانک می دانید که دستگاه پاوربانک کاملاً شارژ شده است. بعد از این مرحله چه کاری باید انجام دهیم؟ جواب آن بسیار واضح است. می توانید آن را از شارژ جدا کنید و از آن برای شارژ تلفن همراه خود استفاده کنید.

معمولاً پاوربانک ها دارای حداقل یک درگاه USB می باشند ، اما پاوربانک های دیگری مانند Anker PowerCore ۲۰۱۰۰ نیز وجود دارند که بیش از یک پورت USB دارند. ممکن است شما بخواهید از پورت های ۱ آمپری برای شارژ تلفن همراه خودتان استفاده کنید. برای شارژ رایانه های لوحی و تبلت ها می توانید از پورتهای ۲ آمپری استفاده نمایید.

این بدان معنا نیست که پورتهای ۲ آمپری با گوشی همراه سازگار نیستند. مسئله این است که این نوع شارژ برای برخی از گوشی های هوشمند سریع است و با گذشت زمان ، انجام این کار به طور مداوم می تواند به باتری گوشی هوشمند شما آسیب برساند. با این وجود ، انجام این کار فقط برای چند بار هیچ آسیبی به گوشی شما نمی زند و نگرانی برای شما نخواهد داشت.

لپ تاپ ها معمولا به شارژ ۱۲ ولت نیاز دارند در حالی که بیشتر پاور بانک ها با ۵ ولت ارائه می شوند. برای خرید پاوربانک به منظور شارژ کردن لپ تاب باید پاوربانکی با قدرت بیشتر که می تواند برای شارژ کردن لپ تاپ و سایر دستگاه های قابل حمل استفاده شوند خریداری نمایید. البته باید این نکته را توجه نمایید که این پاوربانک ها از لحاظ حجم بزرگتر از پاوربانک های دیگر هستند و باید از لحاظ حمل و نقل نیز آن را بررسی نمایید.

اکثر تولید کنندگان توصیه می کنند از کابل USB خود گوشی هوشمند که داخل باکس گوشی بوده برای شارژ آن استفاده کنند.

اگر پاوربانک شما در این مرحله کار نکند ،  ممکن است به دو دلیل کلی باشد که یا شارژ نداشته باشد و یا پاوربانک کلا معیوب باشد.

همانطور که می دانید یک پاوربانک با باتری کاملا خالی مدتی طول می کشد تا اینکه به طور کامل شارژ شود. اگر به نظرتان دستورالعمل های سازنده در کتابچه راهنما کمکی نمی کند می توانید با پشتیبانی و خدمات  پس از فروش مشتریان شرکت تماس بگیرین و اطلاعات تکمیلی را دریافت نمایید.

برخی از نکات مربوط به تعمیر و نگهداری

بعد از استفاده از دستگاه برای اولین بار ، هنوز نکاتی وجود دارد که می توانید با رعایت آنها ، طول عمر پاوربانک خود را افزایش دهید.

نکته اول اینست که نباید اجازه دهید که توان باتری به کمتر از ۲۰ درصد برسد. به محض اینکه متوجه شدید توان پاوربانک به ۲۰ درصد رسیده است ، باید آن را دوباره شارژ کنید. اگر پاوربانک خود را برای مدت طولانی استفاده نکرده اید و آن را شارژ نکرده اید ، باید آن را حدود ۵۰ درصد شارژ کنید.

نکته دوم این است که شما باید پاوربانک خود را در محیطی خنک نگه دارید تا از گرمای بیش از حد جلوگیری شود و سلامتی آن را حفظ شود.

نتیجه گیری

پاور بانک یک سرمایه گذاری بلندمدت محسوب می شود ، به خصوص اگر زیاد سفر می کنید. مطمئناً زندگی شما ساده تر خواهد شد و به شما امکان می دهد دستگاه های قابل حمل خود را شارژ کنید. همانطور که مشاهده می کنید ، استفاده از آن کاملاً ساده و آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از شارژ کردن بیش از حد آن خودداری کنید و به احتمال زیاد سالها از پاوربانک خود استفاده خواهید کرد. اکنون می توانید از پاور بانک خود لذت ببرید!

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.