نحوه ریست کردن گوشی های اندروید

نحوه ریست کردن گوشی های اندروید

نحوه ریست کردن گوشی های اندروید

ریست کردن گوشی اندرویدی برای پاک‌سازی اطلاعات موجود در آن، هنگام فروش دستگاه ضروری است. گاهی اوقات نیز ریست فکتوری برای رفع مشکلات نرم افزاری کاربرد دارد.
شما با ریست کردن گوشی اندرویدی خود می‌توانید تمام فایل‌های شخصی، داده‌ها و اطلاعات مهم را از آن حذف کنید تا شخص دیگری به آن‌ها دسترسی پیدا نکند. همچنین ریست فکتوری یا بازگشت به تنظیمات کارخانه، می‌تواند گوشی های اندرویدی را از لحاظ نرم افزاری نونوار کند و در کارکرد بهتر آن‌ها موثر واقع شود.

آموزش نحوه ریست کردن 

ابتدا اپلیکیشن Settings را بازار کنید و وارد زبانه General management یا System بشوید. سپس روی Reset یا Reset options ضربه بزنید. (البته در بعضی گوشی‌ها نیز می‌توانید به طور مستقیم، وارد زبانه Backup & reset شوید).

نحوه ریست کردن گوشی های اندروید
نحوه ریست کردن گوشی های اندروید

در اینجا می‌توانید با انتخاب گزینه “Reset settings” تنظیمات پیش‌فرض دستگاه را بدون حذف اطلاعات شخصی (مانند عکس‌ها و فیلم‌ها) بازیابی کنید. گزینه دوم هم برای ریست کردن تنظیمات شبکه، وای‌فای و بلوتوث است.
اما اگر می‌خواهید تمام فایل‌ها و اطلاعات شما از روی گوشی پاک شود، باید گزینه “Factory data reset” را انتخاب کنید (توجه داشته باشید که توضیحات زیر هر گزینه را به دقت بخوانید تا مبادا دچار اشتباه شوید).
در صفحه بعدی هم روی RESET ضربه بزنید تا پروسه تکمیل شود.

 

 

منبع :businessinsider

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.