نکاتی برای انتخاب شارژر وایرلس

نکاتی برای انتخاب شارژر وایرلس

نکاتی برای انتخاب شارژر وایرلس

انتخاب و خرید یک شارژر وایرلس مناسب می‌تواند کار بسیار سختی باشد. ده‌ها آپشن و گزینه مختلف در بازار وجود دارد ، برخی عمل شارژ را با سرعت‌های مختلف انجام می‌دهند، برخی فرم فاکتور متفاوتی دارند و برخی ممکن است تمام قابلیت‌های مورد نیاز شما را نداشته باشند. به همین دلیل این راهنما را آماده کردیم تا شما را با نکاتی برای انتخاب شارژر وایرلس آشنا کنیم که هر وقت قصد خرید شارژر وایرلس را داشتید، اطلاع داشته باشید که باید به دنبال چه ویژگی‌هایی باشید.

1. شارژ Qi: شاید این مورد مسلم به نظر برسد اما چند استاندارد شارژ وایرلس مختلف وجود دارد پس مطمئن شوید شارژر انتخابی شما از استاندارد Qi پشتیبانی می‌کند.

2. توان: شارژ پایه وایرلس از 5 وات شروع می‌شود اما بیشتر گوشی‌ها از شارژ سریع پشتیبانی می‌کنند. محصولات شرکت اپل به صورتی طراحی شده اند که با حداکثر سرعت 7.5 وات شارژ می‌شوند، این عدد برای گوشی‌های سامسونگ 9 وات است و سایر گوشی‌های اندروید هم تا 10 وات را پشتیبانی می‌کنند. بنابراین هر چند شارژهایی با توان کمتر هم گوشی شما را شارژ می‌کنند اما چندان سریع نیستند. بهتر است یک شارژر 10 وات تهیه کنید که از تمام مدل‌ها پشتیبانی می‌کند.

3. کانکتور استاندارد: بیشتر پدهای شارژ وایرلس با یک آداپتور به پریز برق دیواری متصل می‌شوند. برخی شرکت‌ها از فیش‌های اختصاصی استفاده کرده اند که به این پدها متصل می‌شوند و برخی دیگر از فیش‌های استانداردی مثل MicroUSB یا USB-C استفاده می‌کنند. در صورتی که برای شما مقدور است، توصیه می‌شود از مدلی با کانکتور استاندارد استفاده کنید که اگر به کابل اصلی آسیب رسید یا گم شد، بتوانید به راحتی آن را جایگزین کنید.

نکاتی برای انتخاب شارژر وایرلس

4. آداپتور دیواری: چک کنید که شارژر خریداری شده با آداپتور دیواری عرضه شده باشد. اگر قرار است خودتان این آداپتور را تهیه کنید، مطمئن شوید که قادر به تامین وات کافی برای شارژ کردن تجهیزات مورد نظرتان با سرعت کامل باشد – مثلاً یک شارژر 10 واتی با فیش 5 واتی فقط با سرعت 5 وات قادر به شارژ است.

5. برند: شارژر وایرلس وسیله ای است که قرار است جریان برق را وارد موبایل شما کند، بنابراین باید محصولی را انتخاب کنید که از ایمن بودن آن اطمینان دارید. اگر نسبت به محصول پیشنهاد شده دچار شک و تردید هستید، به سراغ برندهای معتبر مثل Anker، RavPower، Mophie، Belkin یا Samsung بروید.

6. سایز و ویژگی‌های ظاهری: شارژرهای وایرلس سبک‌های مختلفی دارند، بزرگ، کوچک، فلت و برخی در زاویه ای خاص گوشی را شارژ می‌کنند. اگر این شارژر را برای میز خریداری می‌کنید، نیاز به مدلی دارید که بتوانید حین استفاده از آن، صفحه گوشی را ببینید (و اگر گوشی شما از محصولات شرکت اپل است، بتوانید با Face ID قفل آن را باز کنید). یا اگر قرار است شب‌ها از آن استفاده کنید به دنبال یک پد فلت باشید که هر بار قصد استفاده از گوشی را دارید کل اتاق از نور آن روشن نشود. یک مدل شارژر قابل تبدیل هم وجود دارد که انعطاف پذیری آن بیشتر است.

7. سبک شخصی: شارژرهای وایرلس اشکال و ابعاد مختلفی دارند و از آنجایی که قرار است این وسیله تا مدت‌ها روی میز یا کنار تخت شما قرار داشته باشد، محصولی را انتخاب کنید که سبک آن موردپسندتان باشد.

منبع : Theverge

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.