10 راه برای تقویت سیگنال Wi-Fi

۱۰ راه برای تقویت سیگنال Wi-Fi

10 راه برای تقویت سیگنال Wi-Fi

برای تقویت سیگنال بی سیم از روتر، گسترش و بهینه سازی پوشش Wi-Fi و سرعت بخشیدن به گشت و گذار خود، این پیشنهادات سریع را بررسی کنید. وب گردی آهسته در ربات جستجوگر، عدم توانایی در جریان، افت سیگنالهای Wi-Fi، مناطق مرده بی سیم – همه این مشکلات در دنیایی اتفاق می افتد که به اینترنت دسترسی داریم، که برای عده ای به اندازه تنفس مهم است. (خب، شاید به آن اندازه حیاتی نباشد … اما مهم است.) اگر احساس می کنید که وای فای شما کند شده است، ابزارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای تست سرعت اینترنت خود استفاده کنید. با این حال، اگر تنها راهی که می توانید از آن استقبال مناسبی داشته باشید ایستادن در کنار روتر بی سیم است، این نکات ساده به بهینه سازی شبکه شما کمک می کند.

1- سیستم عامل روتر خود را به روز کنید

شاید روتر شما فقط به بروزرسانی نیاز داشته باشد. تولیدکنندگان روتر همیشه نرم افزاری را دنبال می کنند تا مقدار کمی سرعت بیشتر کسب کنند. مقدار سخت یا آسان بودن به روزرسانی میان افزار، کاملاً به تولید کننده و مدل دستگاه شما بستگی دارد.

10 راه برای تقویت سیگنال Wi-Fi
اکثر روترهای حال حاضر فرایند بروزرسانی را دقیقا در رابط کاربری قرار داده اند، بنابراین هدف فقط فشار دادن دکمه ارتقاء سیستم عامل است. برای سایر مدل ها، به ویژه مدل های قدیمی تر، هنوز هم نیاز است که به وب سایت سازنده بروید، یک فایل سیستم عامل را از صفحه پشتیبانی روتر خود دانلود کنید و آن را در رابط کاربری بارگذاری کنید. این کار خسته کننده است، اما هنوز هم یک کار صحیح است زیرا می تواند یک تعمیر ساده باشد.
در واقع، حتی اگر شبکه بی سیم شما مشکل دار نیست، باید سعی کنید تا فایل میان افزار خود را بطور مرتب برای بهبود عملکرد، ویژگی های بهتر و به روز رسانی های امنیتی به روز کنید. (در اینجا نحوه دسترسی به تنظیمات روتر آمده است.)

2- رسیدن به قرار یابی بهینه روتر

همه اتاق ها و فضاها به طور برابر ایجاد نمی شوند. واقعیت این است، جایی که روتر را قرار می دهید روی پوشش بی سیم شما تأثیر می گذارد. شاید عاقلانه به نظر برسد که روتر داخل کابینت و خارج از آن باشد، یا درست در کنار پنجره ای که کابل از آن به داخل می آید، اما همیشه اینگونه نیست. به جای اینکه آن را به دورترین انتهای خانه خود منتقل کنید، در صورت امکان در مرکز خانه خود قرار دهید، بنابراین سیگنال آن می تواند تا جایی که ممکن است برسد.

10 راه برای تقویت سیگنال Wi-Fi
به علاوه، روترهای بی سیم، نیاز به فضای باز دور از دیوارها و موانع دارند. بنابراین در حالی که وسوسه انگیز است که آن جعبه سیاه زشت را در یک کابینت یا پشت کتاب قرار دهید، اگر در هوای آزاد قرار بگیرد، سیگنال بهتری را دریافت خواهید کرد (که باید از گرمای روتر نیز جلوگیری شود. ) همچنین آن را از لوازم خانگی سنگین یا لوازم الکترونیکی دور نگه دارید، زیرا کارکردن آن ها در نزدیکی روتر می تواند بر عملکرد Wi-Fi تأثیر بگذارد.
اگر روتر شما آنتن های خارجی دارد، آنها را به صورت عمودی قراردهید تا پوشش را بالا ببرید. در صورت امکان، حتی به ارتقا روتر هم کمک خواهد کرد – آن را روی دیوار یا یک قفسه در بالا بگذارید تا سیگنال بهتری دریافت کنید. ابزارهای زیادی برای کمک به پوشش شبکه وجود دارد. من، به شخصه، Heatmapper یا انتخاب ویراستارانمان inSSIDer را دوست دارم، که نقاط ضعف و قوت شبکه Wi-Fi شما را به شما نشان می دهد. برنامه های تلفن همراه زیادی نیز وجود دارد، مانند WiFi Analytics Netgear.

3- فرکانس شما چیست؟

به رابط مدیر شبکه خود نگاهی بیندازید و مطمئن شوید که آن را برای عملکرد بهینه پیکربندی نموده اید. اگر روتر دو بانده دارید، به احتمال زیاد به جای استفاده از باند رایج 2.4 گیگاهرتز، با جابجایی به باند 5 گیگاهرتزی،خروجی بهتری را دریافت خواهید کرد.

10 راه برای تقویت سیگنال Wi-Fi
5GHz نه تنها سرعت بیشتری را ارائه می دهد، بلکه احتنال تداخل شبکه ها و دستگاه های بی سیم نیز، کمتر خواهد بود، زیرا فرکانس 5 گیگاهرتز به اندازه معمول مورد استفاده قرار نمی گیرد. (با این حال، تا زمانی که یک سیگنال 2.4 گیگاهرتزی به آن برسد، به خوبی موانع و فواصل را کنترل می کند.)
اکثر روترهای دو باند مدرن باید گزینه استفاده از نام شبکه یا SSID را در هر دو باند به شما پیشنهاد دهند. رابط کاربری روتر خود را بررسی نمایید، به دنبال گزینه شبکه GHZ 5 باشید و همان SSID و رمز عبور خود را به عنوان شبکه GHz 2.4 به آن بدهید. به این ترتیب، دستگاههای شما هر وقت امکان آن را داشته باشند بهترین سیگنال را انتخاب می کند. ( اگر روتر شما گزینه استفاده از همان SSID را به شما پیشنهاد نمی دهد، فقط یک نام دیگر – مانند SmithHouse-5GHz – به آن بدهید و سعی کنید هر زمان ممکن بود به صورت دستی به آن وصل شوید.)

4- کانال آن را تغییر دهید

پارازیت یک مسئله بزرگ است، خصوصاً برای کسانی که در مناطق پرجمعیت زندگی می کنند. سیگنال های دیگر شبکه های بی سیم می توانند سرعت را تحت تأثیر قرار دهند، به ویژه برخی از سیستم های تلفن بی سیم، مایکروویوها و سایر دستگاه های الکترونیکی که لازم به ذکر نیست.
آیا تا به حال با Walkie-Talkies ها به عنوان بچه بازی کرده اید؟ ممکن است به یاد داشته باشید که چگونه واحدهای مورد نیاز باید در یک کانال باشند تا شما بتوانید صدای یکدیگر را بشنوید. و اگر اتفاقی در کانال همسایگان خود باشید، می توانید مکالمه شخص دیگری را گوش دهید، حتی اگر آنها از مجموعه ای کاملاً متفاوت استفاده می کردند.
در همین راستا، همه روترهای مدرن می توانند هنگام برقراری ارتباط با دستگاه های خود، کانالهای مختلف را تغییر دهند. اکثر روترها کانال را برای شما انتخاب می کنند، اما اگر شبکه های بی سیم همسایه نیز از همان کانال استفاده کنند، پس با تراکم سیگنال روبرو خواهید شد. یک روتر خوب روی حالت Automatic تنظیم می شود تا حداقل تراکم کانال را انتخاب کند، اما بسیاری از روترهای ارزان قیمت تر فقط یک کانال از پیش تعریف شده را انتخاب می کنند، حتی اگر بهترین مورد نباشد. این مورد می تواند یک اشکال باشد.


در رایانه های شخصی برپایه ویندوز، می توانید مشاهده نمایید چه کانالهایی از شبکه های Wi-Fi همسایه استفاده می کنند. از فرمان نوعی netsh wlan همه آن ها را خواهید دید، همچنین لیستی از همه شبکه های بی سیم و کانالهایی که در مجاورت شما استفاده می شوند را مشاهده خواهید کرد.
به عنوان مثال ، اکثر شبکه های ما و همسایگان ما از کانال های 6 و 11 استفاده می کنند. به طور کلی، برای 2.4 گیگاهرتزی می توانید به کانال های 1 ، 6 و 11 متصل شوید زیرا آنها تنها کانالهایی هستند که با کانالهای دیگر همپوشانی ندارند (که می تواند عملکرد را تضعیف کند.) GHz 5به طور کلی از کانالهای بدون همپوشانی استفاده می کند، اما این امر باید انتخاب مورد صحیح را بسیار آسان تر نماید.
اگر پی بردید که تنظیم خودکار برای شما مناسب نیست، وارد رابط سرور روتر خود شوید، به طبقه اصلی بی سیم بروید و سعی کنید یک مورد را به صورت دستی انتخاب کنید (در حالت ایده آل، موردی را انتخاب نمایید که کمتر توسط شبکه های منطقه شما استفاده می شود.) توجه کنید که آیا این سیگنال بهتر است و سرعت بالاتری را نسبت به تنظیمات اتوماتیک دارد. به خاطر داشته باشید که تراکم کانال می تواند با گذشت زمان تغییر کند، بنابراین اگر کانال را به صورت دستی انتخاب می کنید، ممکن است بخواهید در یک زمان چک کنید تا مطمئن شوید که هنوز بهترین آن است.
همچنین ممکن است مشکل، پارازیت یا شبکه های دیگر نباشد. آیا امکان آن وجود دارد که میهمانان ناخواسته از شبکه شما استفاده کنند؟ این ابزارها می توانند به شما کمک کنند لیستی از دستگاههای Wi-Fi خود پیدا کنید تا از همسایگان دعوت نشده خود مطلع شوید. اگر اشبکه شما یک شبکه باز است، آن را ببندید و یک رمزعبور قوی تنظیم کنید- ترجیحا ً WPA2 ، زیرا WEP بسیار ساده است – بنابراین دیگران نمی توانند وارد آن شوند.

5- کنترل کیفیت

اکثر روترهای مدرن از ابزارهای کیفیت سرویس (QoS) ، که اپلیکیشن ها بهره می برند، برای محدود کردن میزان پهنای باند استفاده می کنند، مانند منوی Netgear در زیر.

به عنوان مثال، شما می توانید از QoS برای اولویت بندی تماس های ویدیویی درمورد دانلود فایل استفاده کنید- به این ترتیب، تماس شما با مادربزرگ، فقط به این دلیل که شخص دیگری در حال گرفتن یک فایل بزرگ از Dropbox است، از بین نمی رود. (مطمئناً فایل آنها بیشتر طول می کشد، اما مادربزرگ مهمتر می باشد.) برخی از تنظیمات QoS حتی به شما امکان اولویت بندی اپلیکیشن های مختلفی را در ساعات مختلف روز می دهد.
تنظیمات QoS را می توان به طور معمول تحت عنوان تنظیمات پیشرفته در رابط سرور شبکه یافت. برخی از روترها حتی ممکن است با پیشنهاد یک کلیک چند رسانه ای یا تنظیمات بازی، این کار را راحت تر نمایند، بنابراین متوجه می شوید که این برنامه ها در اولویت قرار دارند.

6- به سخت افزار منسوخ اعتماد نکنید

ایده خوبی می باشد اگر از تجهیزات موجود خود نهایت استفاده را ببرید، اما اگر یک سخت افزار قدیمی را اجرا می کنید، نمی توانید انتظار بهترین عملکرد را داشته باشید. ما تمایل به پذیرش گرایش ” اگر خراب نشد، درستش نکن ” را با دستگاه های پشتیبان، به خصوص تجهیزات شبکه، داریم. با این حال، اگر سالها پیش روتر خود را خریداری نموده اید، ممکن است هنوز از استاندارد قدیمی تر و کندتر n 802.11 استفاده کنید. ( یا خدای ناکرده، g 802.11.)
این استاندارد های بی سیم از پهنای باند نسبتاً کم برخوردار می باشند. بنابراین، تمام ترفندهایی که در بالا بیان شد، شما را به اینجا می رساند – حداکثر توان g802.11، 54 مگابیت بر ثانیه است، در حالی که n 802.11 از 300 مگابیت بر ثانیه استفاده می کند. آخرین ac 802.11 از Gbps 1 پشتیبانی می کند، در حالی که روترهای نسل بعدی Wi-Fi 6 می توانند از لحاظ نظری به 10 گیگابیت بر ثانیه برسند، اما این،مربوط به روزهای آغازین است. لیست ما از بهترین روترهای بی سیم، مکان مناسبی برای شروع جستجو برای یافتن روتر سریعتر می باشد.


حتی اگر روتر شما جدید باشد، ممکن است تعدادی دستگاه قدیمی داشته باشید که به استاندارد های قدیمی تر و کندتر عقب نشینی می کنند. اگر شما یک رایانه شخصی را طی چند سال گذشته خریده اید، احتمالاً آداپتور بی سیم ac 802.11 یا حداقل n 802.11 را دارید. اما دستگاه شما هر چه قدیمی تر باشد، احتمال اینکه فن آوری مدرن در آن به کار رفته باشد، کمتر می شوند. ( ممکن است بتوانید یک آداپتور Wi-Fi USB بخرید که اوضاع این دستگاه های قدیمی را کمی بهتر کند. )
به یاد داشته باشید، یک روتر با کیفیت بالاتر فقط از استانداردهای سریعتر پشتیبانی نمی کند، بلکه همچنین، تمام کارهایی را که در بالا بیان کردیم، بهتر انجام می دهد. این انتخاب کانال بهتر، فرمان باند برای دستگاه های GHz 5 را انجام می دهد و از ویژگی های QoS بهتری برخوردار است.
برخی دیگر ممکن است مانند روتر Netgear Nighthawk X10 AD7200 Smart WiFi Smart دارای ویژگی های خاصی از قبیل ورودی چند کاربره چندگانه (MU-MIMO) باشند. روترهای MU-MIMO می توانند چندین جریان داده به طور همزمان و بدون تخریب پهنای باند را به چندین دستگاه ارسال و دریافت نمایند و نیاز به آزمایش تخصصی با چندین مشتری دارند، اما مشتری ها باید با MU-MIMO هماهنگ باشند.

7- آنتن خود را تعویض کنید

اگر روتر شما از آنتن داخلی استفاده می کند، اضافه کردن یک آنتن خارجی نیز ایده خوبی می باشد، زیرا دومی تمایل به ارسال سیگنال های قوی تری دارد. ممکن است روتر شما با آنتن هایی همراه باشد که می توانید روی ابزار خود اضافه کنید، اما در غیر این صورت ( یا اگر مدت ها پیش آنها را دور ریختید )، بسیاری از تولید کنندگان روتر آنتن ها را جداگانه می فروشند.


در بسیاری از موارد، شما می توانید بین آنتن های همه جهته، که سیگنال را به تمام جهت ها یا جهت هایی ارسال می کنند انتخاب کنید. اکثر آنتن های داخلی تمایل به همه جهته بودن دارند، بنابراین اگر شما اقدام به خرید یک آنتن خارجی می کنید، باید آن را ” با بهره بالا” نشان دهید تا واقاّ تغییری ایجاد کند.
یک آنتن هدایتی، گزینه ای بهتر است زیرا احتمال دارد که شما در هر جهت نقاط ضعیفی را در شبکه خود تجربه کنید. آنتن خارجی خود را به سمت نقطه ضعف قرار دهید و به همین ترتیب سیگنال پخش خواهد شد. برای جزئیات بیشتر در مورد خرید، وب سایت سازنده روتر خود را بررسی کنید.

8- یکتوسعه دهنده دامنه بی سیم را تنظیم کنید

فاصله یکی از مشکلات بارز است – محدوده بهینه مشخصی وجود دارد که سیگنال بی سیم می تواند آن را طی کند. اگر شبکه مجبور باشد مساحتی بزرگتر از ظرفیت روتر را پوشش دهد، قادر به ارسال آن است، یا اگر گوشه های زیاد و دیوارهای زیادی برای نفوذ وجود داشته باشد، به عملکرد آن ضربه می زند.
اگر همه موارد فوق با شکست مواجه شوند، ممکن است که ارسال سیگنال قوی به همه جای خانه بزرگ شما برای تنها یک روتر، سخت باشد. همه روترها فقط پیش از ضعیف شدن سیگنال قادر به انتشار در فاصله خاص هستند. اگر می خواهید سیگنال خود را فراتر از آن گسترش دهید، به نوعی توسعه دهنده محدوده نیاز دارید.

توسعه دهنده های محدوده شبیه به روترهای استاندارد هستند، اما عملکرد آن ها متفاوت است. برای مبتدیان، آنها سیگنال Wi-Fi موجود را از روتر بی سیم شما می گیرند و آنرا دوباره ارسال می کنند. تا آنجا که به روتر شبکه شما مربوط می شود، توسعه دهنده دامنه فقط مشتری دیگری است که دارای آدرس IP است ، دقیقاً شبیه لپ تاپ.
حتی اگر این یک روتر نباشد، شما هنوز هم باید از همان قوانین برای تشخیص محل قرارگیری استفاده کنید. توسعه دهنده باید به اندازه کافی به روتر شبکه اصلی شما نزدیک باشد تا سیگنال قوی را انتخاب کند، اما به اندازه کافی به نقطه ضعف نزدیک باشد تا بتواند به خوبی کار خود را انجام دهد، و آن سیگنال را توسعه دهد.
سیگنال توسعه یافته تقریباً هرگز به اندازه اصلی خوب نخواهد بود ، اما از هیچ چیز بهتر است – بنابراین اگر بتوانید به جای وایرلس ، توسعه دهنده را با اترنت یا پاور لاین متصل کنید، بسیار بهتر خواهد بود.
همچنین لازم نیست که توسعه دهنده شما همان مارک یا مدل مشابه روتر شما باشد، اگرچه در بعضی موارد ممکن است توسعه دهنده های همان مارک تجاری ویژگی های اضافی را ارائه دهند (مانند روترهای Maxysream Linksys و “رومینگ بی سیم” آنها.)
مهمتر از همه، حتماً مدلی را انتخاب کنید که بتواند سیگنال معادل آن را پخش کند: اگر روتر شما در ac 802.11 است، یک توسعه دهنده n 802.11 خریداری نکنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انتخاب و راه اندازی یک توسعه دهنده، به بهترین برنامه های توسعه دهنده دامنه بی سیم که آزمایش کرده ایم، نگاهی بیندازید.

9- به یک سیستم Wi-Fi مبتنی بر شبکه ارتقا دهید

توسعه دهنده های محدوده به ایجاد اتصال به مناطق مرده کمک می کنند، اما توسعه دهنده های دامنه بی سیم معمولاً تقریباً نیمی از پهنای باند شما را از روتر اصلی خود تهیه می کنند. بعلاوه، آنها اغلب از دو صفحه مختلف تشکیل شده اند که نیاز به مدیریت جداگانه دارند و حتی می توانند شما را مجبور به استفاده از دو SSID مختلف کنند که این یک درد بزرگ است. اگر می خواهید اتصال یکپارچه در هر نقطه خانه خود داشته باشید، به وسیله یک اپلیکیشن ساده تلفن هوشمند قابل کنترل است، به جای عوض نمودن کل شبکه خود، یک شبکه Wi-Fi مش را به روز رسانی کنید.


سیستم های Wi-Fi مش که به منظور پوشش هر گوشه از خانه شما طراحی شده اند، قصد دارند نه فقط روتر، بلکه جایگزین روتر شما شوند. شما یک کامپیوتر منفرد را مستقیماً به مودم وصل می کنید، سپس یک یا چند کامپیوتر منفرد ماهواره ای را در اطراف خانه خود قرار دهید. اپلیکیشن مورد نظر، شما را از طریق راه اندازی عبور خواهد داد و اطمینان حاصل می کند که هر کامپیوتر منفرد در مکان ایده آل برای بهترین سیگنال قرار گرفته است.
راه اندازی حاصله، خانه شما را با یک شبکه بی سیم واحد، که از یک رابط کاربری واحد (به صورت یک اپلیکیشن موبایل سازگار) استفاده می کند، پوشش می دهد و حداقل یک باند بی سیم را به پشتیبان شبکه اختصاص می دهد و عملکرد بهتری نسبت به بسیاری از اپلیکیشن های افزودنی دارد. بسیاری از سیستم های شبکه ای حتی به طور خودکار سیستم عامل شما را به روز می کنند، بنابراین شما همیشه جدیدترین کارای ها و پیشرفت های امنیتی را در اختیار دارید – دیگر نیازی به بارگیری میان افزار از وب سایت سازنده وجود ندارد.
نزولی: سیستم های Wi-Fi شبکه ای ارزان نیستند، به خصوص اگر خانه بزرگی دارید که به کامپیوتر های منفرد مختلفی نیاز دارد. اما اگر در حال خرید روتر جدید هستید، ممکن است ارزش این را داشته باشد که به عنوان یک گزینه جایگزین در نظر بگیرید. برای اطلاعات بیشتر، لیست ما از بهترین سیستم های شبکه مش و همچنین راهنمای ما برای راه اندازی را بررسی کنید.

10- وارد دل و روده های روتر خود شوید

اگر واقعاً می خواهید از روتر فعلی خود نهایت استفاده را ببرید، باید ماجراجویانه به سیستم عامل روتر منبع باز DD-WRT نگاه بیندازید. بسیاری از تولیدکنندگان اصلی روتر مانند Linksys ، Netgear و TrendNET روترهایی را ارائه می دهند که می توانند DD-WRT را اجرا کنند. یا می توانید به راحتی DD-WRT را بارگیری کرده و آن را بر روی هر روتر سازگار که در اطرافتان قرار دارد نصب کنید.
DD-WRT می تواند عملکرد را بهبود بخشیده و به شما امکان دسترسی به ویژگی های پیشرفته شبکه ای از جمله شبکه خصوصی مجازی (VPN) ، امنیت و شخصی سازی مفصل را بدهد.
برای راهنمایی های بیشتر برای کمک به سرعت بخشیدن به گشت و گذار خود، نحوه تنظیم و پیکربندی روتر خود را بررسی نمایید. حتی اگر در دریافت یا حفظ سیگنال مشکل دارید؟ نکاتی برای عیب یابی اتصال شما به اینترنت ارزش خواندن دارد. پس از انجام همه ترفندهای لازم برای بهینه سازی شبکه بی سیم خود، سرعت اینترنت خود را آزمایش کنید.

 

منبع : PCMAG

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.