5 مزیت رقابتی هدست

5 مزیت رقابتی هدست

افزایش بهره وری کارمندان اهمیت بسیار زیادی دارد و یک مزیت رقابتی محسوب می‌شود. اما ممکن است انجام این کار و دستیابی به این مزایا آسان نباشد.
“ما باید بهره وری فرایندهای بیزنسی را افزایش دهیم تا بتوانیم میزان فروش و سهم خودمان در بازار را افزایش دهیم.”
اما دقیقاً چطور می‌توان این کار را انجام داد؟ می‌توانید تبلیغات بیشتری انجام دهید، هزینه‌ها را کاهش دهید یا یک استراتژی کاربردی و مفید انتخاب کنید که مزایایی بلندمدت و کوتاه مدت داشته باشد؛ مثل استفاده از هدست برای افزایش کیفیت محیط کار کارمندان. به این ترتیب فعالیت‌های اصلی کسب و کارتان مثل تماس با مشتریان به ساده‌ترین حالت ممکن می‌رسد.
بله! استفاده از ابزار مفیدی مثل هدست باعث افزایش بهره وری و بازده کارمندان شما می‌شود و آنها را تبدیل به کارمندانی با کارایی بالا می‌کند، به این ترتیب شما به یک مزیت رقابتی بسیار مهم دست پیدا می‌کنید. در ادامه دلایل افزایش این بهره وری را بررسی می‌کنیم.

5 مزیت رقابتی هدست

1. آزادی حرکت
وقتی قرار باشد از تلفن استفاده کنید، یک دست شما همواره مشغول است و شعاع حرکت شما به طول سیم تلفن بستگی دارد. اما در صورت استفاده از هدست این مشکل رفع می‌شود.
اگر هر دو دست شما آزاد باشند و از هدست بی سیم استفاده کنید، به هر نقطه‌ای که حرکت کنید باز هم تماس تلفنی شما حفظ می‌شود. با استفاده از هدست می‌توانید همزمان چندین کار را با هم انجام دهید و به این ترتیب میزان کار انجام شده در یک زمان ثابت افزایش می‌یابد.

2. افزایش چشمگیر بهره وری
مطالعه‌ای که توسط شرکت‌های H.B. Maynard و Plantronics صورت گرفت نشان داد که استفاده از هدست هندزفری به جای تلفن‌های سنتی منجر به افزایش 43 درصدی میزان بهره وری می‌شود.
وقتی شرکت کنندگان در این مطالعه از هدست استفاده کردند، توانستند بیشتر بخوانند، سریع تر تایپ کنند و سریع تر بنویسند.

3. کیفیت صدا
مزایای هدست در مقایسه با تلفن‌های سنتی بسیار زیاد هستند. هدست کیفیت صدای بهتری دارد و کاربر می‌تواند با چند دکمه به راحتی صدا را طبق میل خود کنترل کند.
بسیاری از هدفون‌ها دارای امکانات حذف سروصدا هستند و بعلاوه میکروفون‌ آن‌ها در محل بسیار مناسبی نصب شده تا سروصداهای نامطلوب از پشت تلفن شنیده نشود.

4. مزایای سلامتی
در مطالعه‌ای که پیش از این به آن اشاره شد، مزایای مختلف استفاده از هدفون برای گردن، شانه‌ها، بالای پشت و سر ذکر شده است. استفاده از هدست باعث کاهش فشار و تنشی می‌شود که با استفاده هر روزه از تلفن بر روی ماهیچه‌ها ایجاد می‌شود و به مرور زمان ممکن است مشکل آفرین شده و به ماهیچه‌های شما آسیب دائمی وارد کند.
طبیعتاً هیچ کس به دردهای دائم گردن و کمر علاقه‌ای ندارد بخصوص اگر امکان پیشگیری از این دردها وجود داشته باشد.

5. پشتیبانی طولانی مدت و قوی تر از مشتریان
کارمندان راضی و خوشحال کیفیت کار بهتری دارند، در نتیجه باعث افزایش سطح رضایت مشتریان و درآمد شما خواهند شد. این چرخه برای همه سودمند است. امیدواریم پس از مطالعه این مطلب فایده و مزیت رقابتی که با آسان تر کردن کار کارمندان ایجاد می‌شود را درک کرده باشید.

منبع : Nrgteleresources

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.