7 نکته مهم برای خرید یوپی‌اس

7 نکته مهم برای خرید یوپی‌اس

7 نکته مهم برای خرید یوپی‌اس

7 نکته مهم برای خرید یوپی‌اس

وقتی قصد خرید یوپی‌اس را دارید مهم ترین فاکتورهایی که باید در نظر بگیرید، مجموع بار الکترونیکی و زمان اجرا است. یوپی‌اس باید قادر به تامین نیروی کافی برای روشن نگه داشتن تجهیزات ضروری شما در طول مدت زمان قطع برق باشد (یا تا وقتی که منبع جایگزین برق مثل ژنراتور شروع به کار کند).

ماشین حساب

1- لوازم الکترونیکی شما به چقدر برق نیاز دارند؟
مطمئن شوید که یوپی‌اس قادر به تامین مجموع بار الکترونیکی (میزان تخلیه انرژی) تجهیزاتی که قرار است به آن متصل کنید، باشد. برای تخمین این رقم عدد مربوط به وات همه دستگاه‌ها را با هم جمع کنید. برای پیدا کردن این عدد به برچسب پشت دستگاه یا دفترچه راهنمای محصول مراجعه کنید. اگر خروجی بر حسب آمپر بیان شده، برای تخمین عدد وات، آن را در ولتاژ AC ضرب کنید.
نکته کلیدی: یوپی‌اسی را انتخاب کنید که ظرفیت وات خروجی آن 20 تا 25 درصد بیشتر از مجموع وات دستگاه‌هایی باشد که قرار است به آن متصل کنید. برای محاسبه مجموع بار می‌توانید از این محاسبه گر استفاده کنید.

ترازو

2- زمان اجرا (یا پشتیبانی) مورد نیاز شما چقدر است؟
زمان اجرا یا Runtime تعداد دقایقی است که یوپی‌اس می‌تواند برق پشتیبان باتری را برای لوازم متصل به آن تامین کند. با افزایش میزان نیرو، زمان اجرا کاهش پیدا می‌کند. سیستم یوپی‌اسی را انتخاب کنید که پک‌های باتری جانبی در آنها قابل نصب باشد تا به این ترتیب زمان اجرا حین قطع برق افزایش یابد.
نکته کلیدی: اضافه کردن لوازم برقی بیشتر به یوپی‌اس باعث کاهش زمان اجرا می‌شود.

دوشاخه برق

3- ولتاژ منبع برق شما چقدر است؟
در امریکا ولتاژ مورد استفاده برای تامین نیروی سرورها و تجهیزات شبکه معمولاً 120 ولت یا 208/240 ولت است. اما در اروپا و آسیا معمولاً برق 230 ولت ارائه می‌شود.
نکته کلیدی: اطمینان حاصل کنید که دو شاخه یوپی‌اس با پریز برق ورودی همخوانی داشته باشد.

ups

4- به چند پریز نیاز دارید؟
بررسی کنید که تعداد پریزها بیشتر از نیاز شما باشد تا در صورت افزایش تعداد پریزهای مورد نیازتان در آینده، قادر به تامین آن باشد. اکثر یوپی‌اس‌های قابل نصب در رک سرور نیاز به یک واحد توزیع نیرو دارند (PDU) تا پریزهای بیشتری به آنها قابل اتصال باشد.
نکته کلیدی: سیستم یوپی‌اسی را انتخاب کنید که تعداد پریزهای آن که با باتری محافظت می‌شوند، کافی باشد تا در صورت قطع برق قادر به تامین نیروی تجهیزات مهم و حیاتی شما باشد.

موج خروجی سینوسی

5-آیا فقط به موج خروجی سینوسی نیاز دارید؟
برخی از دستگاه‌ها مثل کامپیوترهایی با پاور اصلاح کننده‌ی فاکتور نیرو (PFC) به برقی با موج سینوسی خالص نیاز دارند. موج سینوسی خالص باعث می‌شود دستگاه‌های دیگر در برابر داغ شدن بیش از حد، اختلال عملکرد یا خرابی دائم محافظت شوند.
نکته کلیدی: یوپی‌اس‌هایی با خروجی سینوسی خالص سازگاری بیشتری با پاورهای PFC و سایر تجهیزات حساس مثل سخت افزارهای شبکه و تجهیزات صوتی تصویری جدید دارند.

جک RJ11، RJ45

6-آیا نیاز به محافظت از خطوط داده دارید؟
خطوط داده و صوت/تصویر متصل به تجهیزات شما مثل یک درپشتی باز هستند که اجازه می‌دهند نوسانات برق وارد تجهیزات الکترونیکی حساس شده و به آنها آسیب وارد کند.
نکته کلیدی: یوپی‌اسی را انتخاب کنید که دارای جک RJ11، RJ45 یا کانکتور کواکسیال باشد تا از لوازم برقی در برابر نوسانات خطوط شبکه، موبایل یا خطوط کواکسیال پیشگیری کند.

یو پی اس

7- قصد دارید سیستم یوپی‌اس را کجا نصب کنید؟
سیستم‌های یوپی‌اس ابعاد و فرم فاکتورهای مختلفی دارند.
•مدل‌های دسک تاپ یا رومیزی، روی میز جا می‌شوند و از کامپیوترها و لوازم جانبی محافظت می‌کنند.
•مدل‌های برجی به صورت سرپا روی زمین یا میز یا قفسه قرار می‌گیرند و معمولاً از آنها در ایستگاه‌های کاری شبکه یا برای کامپیوترهای رومیزی استفاده می‌شود.
•مدل‌های قابل نصب روی رک را می‌توان در قفسه استاندارد 19 اینچی رک نصب کرد و ممکن است نیاز به 1 تا 14 U (U واحد اندازه فضای رک است) داشته باشند. معمولاً از این مدل‌ها در محیط‌های شبکه و سرورها استفاده می‌شود.
نکته کلیدی: اطمینان حاصل کنید که یوپی‌اس انتخابی شما فرم فاکتور مورد نیازتان را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.