8 مزیت مهم دستگاههای ردیابی وسایل نقلیه

8 مزیت مهم دستگاههای ردیابی وسایل نقلیه

8 مزیت مهم دستگاههای ردیابی وسایل نقلیه

آیا به نصب دستگاه های ردیابی روی وسایل نقلیه تجاری خود فکر می کنید؟ در حالی که کارکنان به دلیل نگرانی های مربوط به حریم شخصی ممکن است آن ها را نپسندند، ولی دستگاه های ردیابی وسایل نقلیه مزایای بسیاری دارند. این مزایا عبارت اند از:

بهره وری بهبود یافته و تماس های کمتر با رانندگان

با وجود اهمیت تماس با رانندگان و مکالمه در مورد تغییرات سوار کردن، تحویل و درخواست سرویس، تماس های مکرر که می پرسند “در حال حاضر کجا هستید؟” برای راننده بسیار تشویش آور است، همچنین باعث استفاده بسیار ناکارآمد از زمان راننده و کارکنان اداره می شود. تصور کنید که در چنین شرایطی زمان به واسطه یک ناوگان حمل ونقل تجاری هدر می رود!
با مشاهده همه وسایل نقلیه شرکت خود در Live Google یا Bing map می توانید آن مکالمات وقت گیر را در سیستم کاری خود حذف نمایید. همچنین مسیر طی شده برای هر وسیله نقلیه برای همان روز قابل مشاهده می باشد و توسط این قابلیت راننده می تواند به آن سؤالات پاسخ می دهد که “آیا تاکنون به مشتری ایکس مراجعه کرده اید؟”
اگر مشتری تماس تلفنی برقرار کند و یا نیاز فوری به تحویل کالا یا خدمات مکالمه داشته باشد و یا قصد دیدن نزدیکترین وسیله نقلیه را داشته باشد می تواند به طور بالقوه این بازدید را انجام دهد. همچنین اگر یک راننده میدانی به تأخیر بیفتد ، راننده نزدیک دیگر مشتری را خواهد دید.
چنین چیزی به میزان قابل توجهی بهره وری و سودآوری شما را بهبود بخشیده و تماسهای تلفنی غیر ضروری با رانندگان را کاهش می دهد.

 8 مزیت مهم دستگاههای ردیابی وسایل نقلیه

بهبود خدمات مشتری با دستگاههای ردیابی وسایل نقلیه 

به جای ارائه زمان تقریبی به مشتریان، دفتر اصلی به راحتی روی مکان حال حاضر راننده و فاصله او از مشتری نظارت دارد. این امر باعث می شود تا در صورت لزوم، مشتری را از سوار شدن، تحویل یا خدمات در زمان رسیدن، با دقت 5 دقیقه به اطلاع مشتریان برساند.
به عنوان مثال ، اگر یک بیزنس کالای ضروری مورد نیاز مشتری خود را داشته باشد، با دفتر شما تماس گرفته و یکی از کارمندان شما پاسخ می دهد که راننده 12 کیلومتر فاصله دارد و طی 10 دقیقه باید در آنجا باشد. این بسیار بهتر از پاسخ “راننده باید امروز بعد از ظهر یا حدود ساعت 3 بعد از ظهر در آنجا حضور داشته باشد.”می باشد.
مطمئناً مشتریان شما از دقت در زمان خدمات شما تحت تأثیر قرار خواهند گرفت. این مورد یک مزیت رقابتی بزرگ است و می تواند شما را نسبت به رقبایتان برتری دهد.

OH&S : بهداشت و ایمنی کارکنان و رانندگان میدانی

محل استقرار کارکنان حوزه شما به خصوص در آب و هوای بد می تواند یک نگرانی بزرگ باشد.
همچنین قادر به دستیابی به راننده خاص پس از مدت طولانی نیست. با مشاهده موقعیت مکانی آنها بر روی نقشه از داده های دستگاه ردیابی وسایل نقلیه  و مدت زمان حضور وسایل نقلیه آنها حداقل می تواند پاسخ به هرگونه مشکل احتمالی ایمنی را برای راننده آسانتر و به موقع تر کند.

 8 مزیت مهم دستگاههای ردیابی وسایل نقلیه

بازپس گیری سریع وسیله نقلیه

اگر اتفاق ناخوشایندی بیفتد و یکی از وسایل نقلیه ناوگان شما به سرقت برود، دانستن محل دقیق آن با استفاده از دستگاه ردیابی وسایل نقلیه به شما (یا پلیس) امکان باز پس گیری وسیله نقلیه تان را می دهد، در نتیجه خرابکاری و آسیب کاهش می یابد. همچنین، واکنش سریع در برابر سرقت، احتمال باز پس گیری وسیله نقلیه را قبل از اینکه از بین برود، به شدت افزایش می دهد.

کاهش هزینه های بیمه

شرکت های بیمه مزایای ذکر شده در بالا را در ارتباط با بازپس گیری سریع خودرو می دانند، بنابراین بیشتر آنها تخفیف حق بیمه را به شما می دهند که پس انداز قابل توجهی خواهد بود.

هشدار سرقت خودکار / استفاده غیرمجاز

اگر وسیله نقلیه شما در محل کار، حیاط، انبار یا یک نقطه پررفت و آمد از پارکینگ شما باقی مانده است، در صورت رفتن وسیله نقلیه از آن نطقه یک پیام فوری یا خودکار از طریق پیام کوتاه یا ایمیل دریافت خواهید کرد. به این ترتیب اگر یکی از کارکنانتان وسیله نقلیه را بدون اجازه شما جابجا کند یا اگر آن وسیله نقلیه ربوده شود، شما به سرعت خبردار خواهید شد.
این قابلیت با استفاده از تابع geofencing ارائه می شود.

کاهش کاغذ بازی و سایر مزایای بهره وری

از آنجا که دستگاههای ردیابی وسایل نقلیه به صورت مکرر اطلاعات موقعیت مکانی 3-4 دقیقه ای ارسال می کنند، اطلاع از اینکه هر روز چند کیلومتر طی کرده اید، با استفاده از کلید روشن خاموش تابع گزارش بسیار ساده است. گزارش هایی مانند سرعت، توقف های طولانی، مسافت طی شده، مجموع ساعات حرکت در روز، هفته یا ماه را می توان به سادگی با فشار یک دکمه دریافت کرد.

افزایش امتیاز وسیله نقلیه تجاری

با استفاده از چنین توابع گزارشگری می توانید ببینید که آیا هر وسیله نقلیه بیش از اندازه مورد استفاده قرار می گیرد یا نه. در این صورت تصمیمات کاری بهتری می گیرید. این مورد یکی دیگر از موارد ارتقا بهره وری شغل شما می باشد.

خلاصه

اطمینان داردم که می توانید دستگاههای ردیابی وسیله نقلیه GPS را برای پس انداز و مزایای آن وارد شغل خود نمایید.

جهت جمع بندی، مزایای وسایل نقلیه عبارتند از:
1. بهره وری بهبود یافته و تماس های کمتر با رانندگان
2. خدمات بهتر مشتری
3. OH&S : بهداشت و ایمنی کارکنان و رانندگان میدانی
4. بازپس گیری سریع وسیله نقلیه
5. کاهش هزینه های بیمه
6. هشدار سرقت خودکار / استفاده غیرمجاز
7. کاهش کاغذ بازی و سایر مزایای بهره وری
8. افزایش امتیاز وسیله نقلیه تجاری
با وجود آنکه مزایای تجارت قابل توجه می باشد، اما هزینه خرید و نصب این ردیاب ها را نیز باید مد نظر قرار داد.

منبع : Fleetminder

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.